Верховна Рада розгляне вилучення 12,9 млрд грн реверсної дотації з місцевих бюджетів, — Ярослав Добрянський
13 Лис, 16:20
Незабаром Верховна Рада розгляне проєкт бюджету з пропозицією уряду вилучити 12,9 млрд грн реверсної дотації у місцевих бюджетів. Про це повідомив в.о. голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський.
За словами очільника КОР, такі дії можуть значно погіршити фінансовий стан регіональних бюджетів, і Київська область — не стане винятком.
Кабінет Міністрів України планує вилучити реверсну дотацію в обласного бюджету Київщини та з бюджетів 35 громад регіону на загальну суму 2,2 мільярда гривень. Це складає значну частину вилучень по всій країні. Зокрема, передбачається вилучення 501 мільйона гривень з обласного бюджету області та 1,7 мільярда гривень із бюджетів громад.
«Найбільше реверсної дотації сплатить Борщагівська сільська територіальна громада — майже 200 мільйонів гривень. Миронівська та Пристолична громади віддадуть по 179 мільйонів гривень кожна. Броварська громада сплатить 150 мільйонів гривень, а Вишнева — 156 мільйонів гривень. Я розумію необхідність наповнення державного бюджету, але таке вилучення поставить під загрозу життєзабезпечення та функціонування міст, сіл і селищ нашого регіону», — зауважив Ярослав Добрянський.
Зокрема в.о. голови Київської обласної ради наголосив, що вилучення реверсної дотації може мати серйозні наслідки для Київщини, оскільки ці кошти були призначені для фінансування важливих сфер, особливо під час воєнного стану. Це стосується медичних, освітніх та культурних закладів, а також об’єктів соціальної інфраструктури.
Втрата фінансування загрожує можливостям громад ефективно співфінансувати заходи, які мають вирішальне значення для оборони регіону, підготовки критичної інфраструктури до зимового періоду, підтримки ВПО та інших невідкладних потреб, викликаних постійними обстрілами Київщини ворогом.
«Без цих ресурсів громадам буде складніше створювати реабілітаційні центри для поранених, підтримувати роботу пунктів незламності та справлятися з іншими викликами. Це може суттєво обмежити їх здатність оперативно реагувати на поточні потреби населення і підтримувати критичні послуги в умовах війни. Слід усвідомлювати, що рівень добробуту та благоустрою Київщини може постраждати також», — підкреслив Ярослав Добрянський.
Очільник КОР наголосив, що на державному рівні ці кошти можуть видаватися незначними, але органи місцевого самоврядування вже втратили значні ресурси у попередні періоди через вилучення ПДФО та частини єдиного податку.
Тож Ярослав Добрянський ініціював звернення до Кабміну та депутатів, яке мало б допомогти привернути увагу до проблеми та зберегти важливі фінансові ресурси для місцевого самоврядування. А також закликав органи місцевого самоврядування області, депутатів всіх рівнів максимально долучитись до цієї ініціативи.
Читайте також: Київські підприємства виходять на ринок Польщі
Фото: ілюстративне
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.