Від початку агресії рф порушила понад 400 міжнародних договорів, – Офіс президента
Від початку збройної агресії проти України у 2014 році росія порушила понад 400 міжнародних договорів, учасницями яких є Україна та рф. а з 2022 року країна-агресорка знехтувала 22 основоположними міжнародними документами.
Як повідомляє Офіс Президента, про це керівник ОП Андрій Єрмак заявив під час міжнародного форуму «Дипломатія сьогодні: роль України в глобальній політиці».
Захід присвятили 80-річчю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, на ньому були присутні 700 посадовців та впливових людей. Серед них – міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький, міністр молоді та спорту Матвій Бідний, заступники керівника Офісу Президента Ігор Жовква та Олена Ковальська, представники дипломатичних місій, викладачі та студенти. Вони обговорили актуальні проблеми та виклики для дипломатії.
Єрмак наголосив, що збройна російська агресія проти України – це найсерйозніше порушення міжнародного права з часів Другої світової війни. Воно призвело до продовольчої, енергетичної та екологічної криз, які відчувають різні країни світу.
Наразі одна з цілей української дипломатії – це реанімація системи міжнародного права, зазначив Єрмак.Завдяки дипломатичним зусиллям з перших годин повномасштабного вторгнення рф вдалося об’єднати довкола України всі народи Європи та значну частину країн світу, пояснив він.
«Ми домоглися того, що принцип «нічого про Україну без України» стає реальністю завдяки нашій активній дипломатичній присутності на всіх ключових міжнародних майданчиках: від ООН і G7 до самітів ЄС і НАТО. Україна брала участь у засіданні Ліги арабських держав, саміті G20. І це не лише символічні кроки – це чіткий сигнал про те, що світ готовий чути Україну та діяти разом із нами», – наголосив керівник Офісу Президента.
Крім того, Єрмак зауважив, що після початку повномасштабної російської агресії команда України відійшла від класичних методів дипломатії, почала працювати неформально, на особистих контактах, не лише з лідерами держав та політиками, а й зі знаменитостями.
Важливим досягненням України стала і Формула миру, яку Президент Володимир Зеленський запропонував на саміті G20 в Індонезії 2022 року.
«За ці два роки ми стали сильнішими на нашому незворотному шляху до НАТО. Україна вже довела свою роль як ключового гаранта безпеки у Європі. Ми не тільки декларуємо, а й упроваджуємо стандарти Альянсу у своїх Збройних Силах», – підсумував Єрмак.
Керівник Офісу Президента закликав партнерів посилити підтримку України та сприяти реалізації Плану перемоги й Формули миру для встановлення всеосяжного, справедливого та міцного миру для України, Європи й усього світу.
Варто зазначити, що раніше майбутній радник обраного президента Дональда Трампа з національної безпеки Майк Уолц заявив, що в останні дні вивчав кілька пропозицій щодо припинення війни між росією та Україною, включаючи пропозицію генерала Кейта Келлога, якого Трамп оголосив своїм кандидатом на посаду спеціального посланця у цих країнах.
А генерал у відставці Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп висунув на посаду спецпосланника щодо врегулювання російсько-української війни, заявив, що «невтомно працюватиме для забезпечення миру через силу».