Відновлення Садиби Зеленських неможливе: у Києві призупинено роботи через арешт

Події України
Відновлення Садиби Зеленських неможливе: у Києві призупинено роботи через арешт

30 Гру, 17:13

У Києві відновлення незаконно знесеної Садиби Зеленських було відкладено через арешт земельної ділянки. Про це повідомила депутатка Київради, заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Дослідники та архітектори  мають обстежити будівлю, щоб працювати далі, але не мають такої нагоди зараз.

«Спочатку потрібно провести роботи з проєктування, дослідити залишки будинку, подивитися, в якому стані фундамент, які автентичні елементи можна використовувати для його відновлення. На жаль, правоохоронні органи не пускають власника, архітекторів, громадськість, на територію цієї земельної ділянки, бо вона перебуває під арештом. Через таку позицію власник не може здійснювати дії, про які заявляв», — підкреслила Ганна Старостенко.

Однак активісти не згодні з таким рішенням. Так, у себе в Фейсбук пам’яткоохоронець та активіст Дмитро Перов звернувся до прокуратури та висловив своє невдоволення.

За його словами, архітектори банально не можуть наблизитись до фундаменту, аби оцінити його збереженість. При цьому, він наголосив, що проект реставрації пам’ятки досі не затверджений Департаментом охорони культурної спадщини КМДА.

Цікаво звернути увагу й на те, що суд не може зняти арешт із ділянки, доки не будуть притягнуті до відповідальності винні у руйнуванні пам’ятки.

«З моменту її руйнування у липні минуло вже майже півроку. Отже, думаю, громада має право на звіт Київської міської прокуратури щодо проробленої за цей час роботи», — наголосив пам’яткоохоронець.

Активіст призначив зустріч із представниками прокуратури і написав дату та час проведення зустрічі.

«Зустріч відбудеться на вулиці Предславинській, 45/9, у вівторок, 31 грудня, о 10:00. Традиційно, пропоную принести з собою фото будівель, які були зруйновані або опинилися під загрозою знищення у 2024 році», — резюмував Перов.

Та і на цьому все не закінчилось. Наостанок Перов опублікував від себе питання до прокуратури, які викликають більше всього інтересу:

  • Чи предана справа щодо незаконного руйнування Садиби Зеленських до суду?;
  • Чому прокуратура не усунула недоліків касаційної скарги у справі про скасування МУО на забудову ділянки?;
  • Чи будуть скасовані МУО для будівництва ЖК на місці пам’ятки?;
  • Чи подано позов на зобов’язання забудовника відновити памʼятку та укласти охоронний договір на неї?.

Зазначимо, що 21 липня прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо знесення садиби Зеленських попри її арешт. Дії осіб, які руйнували будинок, кваліфіковано як знищення майна, на яке накладено арешт.

Після чого, 23 липня, експертна комісія Міністерства культури та інформаційної політики, що займається обліком об’єктів культурної спадщини, визначила, що знесений історичний будинок родини Євменія Зеленського в Києві відповідає критеріям пам’ятки архітектури та має бути включений до державного реєстру.

Пізніше, цього ж дня, мер Києва Віталій Кличко повідомив, що незаконно знесену садибу Зеленських буде відновлено. Водночас він наголосив, що міська влада все ж буде подавати позов до суду на забудовника та власника, з вимогою відбудови будівлі для того, аби мати законні важелі впливу на виконання зобовʼязань передбачених Меморандумом.

А вже 27 листопада активіст Дмитро Перов опублікував інформацію про те, що Верховний суд визнав законним знесення садиби Зеленських у Києві. Рішення ухвалила колегія суддів на чолі з Андрієм Рибачуком. Зокрема, суд визнав законною видачу містобудівних умов та обмежень на реконструкцію садиби Зеленських.

Читайте також: У Київському приватному дитячому садочку дворічний хлопчик отримав закриту черепно-мозкову травму

Фото: з відкритих джерел, Дмитро Перов

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь