Водії, але не всі: вчені назвали професії з найменшим ризиком хвороби Альцгеймера

Події України

Дослідження, опубліковане в журналі The BMJ, виявило, що серед 443 професій таксисти та водії швидкої допомоги мали найнижчий рівень смертності від хвороби Альцгеймера.

Дослідники вважають, що навички, які вимагають постійних тренувань пам’яті та просторового мислення, здатні захистити від найпоширенішої форми деменції.

Прояви хвороби

Хвороба Альцгеймера — це прогресуюче нейродегенеративне захворювання, яке викликає поступове погіршення пам’яті, мислення та поведінки, що ускладнює повсякденне життя.

Симптоми починаються з труднощів у запам’ятовуванні нової інформації, а згодом можуть включати зміни в мисленні, мовленні та поведінці.

Наприклад, людина може мати проблеми з плануванням або виконанням звичайних завдань, а також відчувати негативні емоції, як-от тривога чи депресія.

Причини Альцгеймера досі залишаються незрозумілими. Сьогодні тільки відомо, що у мозку накопичуються аномальні білки, які пошкоджують нервові клітини.

Професія – водій

Щоб дослідити, як виникає хвороба і хто частіше на неї страждає, група американських науковців проаналізувала дані людей 443 професій, які померли  в період з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2022 року.

З майже 9 млн осіб, 3,9% (348 328) хворіли на Альцгеймера. Серед них лише 1,03% шоферів таксі та 0,74% водіїв швидкої допомоги страждали від цієї хвороби.

Причому за статистикою, показники смерті в них були значно нижчими, ніж в інших представників цієї професії. Зокрема водіїв автобусів або пілотів літаків.

Вчені наголошують на необхідності подальших досліджень, аби остаточно з’ясувати, яка саме ділянка гіпокампу відповідає за просторову пам’ять та навігацію.

Ці дані дозволять знайти ліки, які б зупинили або вилікували хворобу Альцгеймера.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Eurek Alert

Залишити відповідь