Волинська трагедія: Україна й Польща обмінялися списками місць для пошуку та ексгумації
Україна та Польща провела обмін списками місць пошуку ексгумації останків “жертв взаємних історичних конфліктів”.
Про це повідомило польська агенція PAP, посилаючись на заступника міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрія Наджоса.
Україна та Польща обмінялися списками місць пошуку для ексгумації
— Київ зацікавлений у позитивних рішеннях у цьому питанні. Ми позитивно налаштовані на досягнення хороших рішень, які задовольнять польське та українське суспільство, – сказав Наджос.
В інтерв’ю PAP він заявив, що Україна розглядає Польщу як дуже важливого стратегічного партнера. Він додав, що Київ розуміє, що “питання історичної пам’яті є важливими для польського суспільства”, тому Україна не хоче його “політизувати”.
Відтак за домовленістю двох країн, зауважив він, було розпочато роботу двосторонньої групи.
Напередодні прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив про ухвалене рішення про перші ексгумації останків жертв людей подій на Волині 1943 року.
Глава польського уряду назвав це рішення проривом та подякував міністрам культури обох країн за співпрацю.
Волинська трагедія – це обопільні етнічні чистки польського та українського населення, які здійснювали Українська повстанська армія з одного боку, та з іншого – Армія Крайова, за участю батальйонів шуцманшафту та радянських партизанів.
Щодо кількості жертв обидві сторони дають різні цифри. Історики з України кажуть про вбитих від 9-10 тис. українців, тоді як польські називають цифру у 2-3 тис.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Щодо поляків цифра загиблих за даними Варшави сягає 35-40 тис. Інколи у публічному просторі лунають заяви й про 60-100 тис., але українці історики називають цифри сусідів завищеними.