Вперше за один бойовий виліт F-16 знищив одразу 6 крилатих ракет противника, – Ігнат

Війна, Життя, Політика, Суспільство

Під час повітряної атаки 13 грудня український льотчик на F-16 вперше в історії знищив шість крилатих ракет за один виліт. Він перевершив очікування навіть американських військових.

Про це розповідає 24 Канал з посиланням на начальника управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната. До слова, 13 грудня Україна пережила одну з наймасованіших повітряних атак з початку війни.

Неймовірний успіх українського пілота

У небі зафіксували майже 200 ворожих дронів, “Кинджали”, балістичні ракети та 94 крилаті ракети, запущені з різних платформ. Основною загрозою були саме крилаті ракети, які становили серйозну небезпеку для цивільної інфраструктури та мирного населення.

Перехоплення крилатих ракет – надскладне завдання навіть для найдосвідченіших пілотів. Однак саме українські льотчики мають найбільший у світі досвід роботи по таких цілях, зазначив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

У той день пілот винищувача F-16 знищив одразу шість крилатих ракет противника. Цей результат увійшов в історію.

“Усе почалося з штурмана”: як це стало можливим

Штурман наведення виводить мене на ворожі цілі, по курсу – група з восьми крилатих ракет, – зближуюсь на відповідну дистанцію, бачу перешкоди – значить ракети мають власний РЕБ – так звані “засоби РЕБ індивідуального захисту,
– розповів льотчик.

Попри роботу ворожих систем радіоелектронної боротьби, прицільна система F-16 виявилася потужною.

Я підлетів на зручну для роботи відстань, захопив цілі повторно, почергово запустив ракети і… влучив – обидві цілі знищено,
– згадує рекордсмен.

Чотири ракети проти восьми цілей

Під крилами F-16 пілот мав лише чотири авіаційні ракети класу “повітря-повітря” – дві середнього та дві ближнього радіуса дії. Першими він використав ракети із більшою дальністю, а потім довелося зближуватися на небезпечну відстань, щоб застосувати зброю ближнього бою.

За один виліт українець знищив чотири ракети за допомогою авіаційних ракет і ще дві – авіаційною гарматою. Це стало можливим завдяки унікальним навичкам пілота та відпрацьованій співпраці з командуванням Повітряних сил.

Додавайте “Україна Неймовірна” у свої джерела Google Новини

Залишити відповідь