Як доглядати ялинку в горщику після Нового року: корисні поради та правила
Напередодні зимових свят можна було придбати зрізану ялинку, або живу ялинку в горщику. Це екологічно, адже вона не лише прикрашає дім на свята, але й може стати частиною вашого саду навесні. Проте, щоб дерево залишилося здоровим і красивим, важливо знати, як правильно доглядати за рослиною.
Читайте, як доглядати за ялинкою в горщику вдома та що для цього необхідно — у матеріалі на Life. Факти ICTV.
Ялинка в горщику: як доглядати, щоб дерево не пропало
Під час вибору ялинки варто звернути увагу на її сорт і зовнішній вигляд. Ствол має бути здоровим і міцним, без пошкоджених чи зламаних гілок, а ґрунт у горщику – добре зволоженим.
Також важливо дізнатися у продавця, якої висоти може досягти дерево в майбутньому, та заздалегідь визначити місце для його розташування.
Перш ніж поставити ялинку вдома, врахуйте кілька важливих нюансів. Дерево не любить різких перепадів температури. Тому перед тим як занести ялинку в дім, залиште її на 1-2 дні в прохолодному приміщенні (наприклад, на балконі чи коридорі), щоб вона поступово адаптувалася.
Встановлювати ялинку в гощику необхідно в добре освітленому місці якомога далі від батарей, камінів та інших джерел тепла. Висока температура може пересушити коріння і пошкодити дерево.
Краще поставити хвойне дерево біля вікна або вхідних дверей, оскільки йому потрібно багато світла та свіжого прохолодного повітря. Не варто ставити в темному приміщенні або навпаки – під пряме сонячне проміння, щоб не висушити й не обпекти голки.
Після свят, щоб ялинка залишилася здоровою і продовжувала рости, не виставляйте її одразу на мороз. Спочатку поставте її в прохолодне місце (на балкон, веранду чи у коридорі) на кілька днів, щоб вона адаптувалася. Перепад температур має бути плавним, як і на початку, коли ви тільки заносили дерево у приміщення.
Якщо плануєте висадити ялинку в саду, то робіть це навесні або восени, коли температура буде стабільна.
Щоб ялинка росла симетрично та мала рівномірне забарвлення, періодично повертайте її навколо своєї осі.
Як доглядати ялинку в горщику: рекомендації
Для гарного зростання ялинка в горщику потребує регулярного зволоження ґрунту водою кімнатної температури. Поливати потрібно тоді, коли верхній шар землі трохи підсохне, але не допускайте пересихання чи, навпаки, застою води. Надмірна кількість вологи може призвести до загнивання коріння.
Зверніть увагу! Чим більше дерево, тим частіше потрібно зволожувати коріння.
Ялинка любить високу вологість, тому обприскуйте хвою прохолодною водою 1-2 рази на день, особливо якщо в приміщенні сухе повітря.
Також навесні необхідно періодично підживлювати дерево спеціальними добривами для хвойних рослин або удобрювати будь-яким поживним засобом до складу якого входить азот, фосфор і калій. Це прискорить зростання, зміцнить імунітет та перешкоджатиме випаданню голок.
Вносити добрива необхідно дуже обережно, згідно з інструкцією на пакуванні, щоб не пошкодити кореневу систему. Взимку, в період спокою, ялинка додаткової підгодівлі не потребує.
Навесні, під час посадки, необхідно буде оглянути корені й обрізати (за допомогою чистого й гострого секатора) все відмерле чи пошкоджене коріння. Потім висадити у пухку землю. Після висадки в ґрунт, необхідно буде видалити відмерлі, хворі, пошкоджені пагони або потемнілу чи суху хвою.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Ми розказали, як доглядати за ялинкою в горщику, щоб зберегти її здоровою навіть після свят. При правильному догляді така ялинка радуватиме вас багато років.