Як правильно користуватися регулятором батареї опалення: поради

Події України

У низці областей України вже розпочався опалювальний сезон. Однак часто у приміщеннях занадто сильно нагріваються батареї, що призводить до духоти та пересушеного повітря. Вирішити проблему здатен спеціальний регулятор. Як він працює і як ним користуватися – читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Регулятор батареї опалення: що це за пристрій

Перед тим як перейти до відповіді на запитання, як користуватися регулятором батареї опалення, спробуємо зрозуміти принцип його дії.

Терморегулятор або термостат – це пристрій, що прикріплюється до радіатора.

Сам прилад складається з декількох елементів, а саме термоклапана, що дозволяє регулювати потужності потоку теплоносія, термоголовки, що керує клапаном, та корпусу. Останній дозволяє виконувати монтаж і захищає внутрішні елементи.

Крім того, є ще клапан, що відкриває та закриває доступ води до радіатора, шток, який контролює просвіт труби, та сильфон, що виконує функцію штовхача.

Для сталевої батареї опалення стандартного типу можна встановити будь-який регулятор.

Регулятор батареї опалення: для чого потрібний

Регулятор батареї опалення забезпечує керування нагріванням повітря в оселі. Певні моделі можна підкрутити, щоб у приміщення була потрібна температура, залежно від днів тижня та часу доби.

Усе це допомагає ефективно підтримувати оптимальні кліматичні умови у квартирі або будинку.

Як працює терморегулятор на батареї

Щоби встановити потрібну температуру в оселі, варто всього лише відкоригувати та правильно налаштувати терморегулятор для радіатора.

Варто зауважити, що термоголовки, як правило, мають два типи датчиків, а саме вбудовані та виносні.

Перший підходить для сталевих радіаторів з бічним під’єднанням. Пристрій вбудовується горизонтально. Це сприяє тому, що повітря довкола вільно циркулює.

Виносний тип датчика є найкращим варіантом, якщо батарея схована щільною шторою, перебуває під прямими променями сонця, біля підлоги, іншого джерела тепла. Також він доречний, коли доступ до пристрою ускладнюють меблі, декоративні ґрати.

До того ж, залежно від потреб користувача є різні види контролерів подачі тепла, зокрема, механічні, електричні, змішані та смарт.

Останній є найтехнологічнішим, оскільки підключається до мережі Wi-Fi, керується через мобільний застосунок. Це дозволяє дистанційно контролювати і програмувати рівень тепла у кімнаті.

Регулятор батареї опалення: як користуватися

Щоб усе працювало, потрібно дотримуватися певної послідовності дій. По-перше, переконайтеся, що пристрій увімкнено. Наприклад, для електронних термостатів перевірте рівень заряду батареї/акумулятора.

Також прилад має бути правильно встановлено – горизонтально, з вільним доступом до повітря. Тобто не закривайте пристрій шторами, меблями чи іншими предметами. В іншому разі це ускладнить циркуляцію гарячої води, що призведе до перегріву. А це спричинить зниження рівня ефективності.

Важливим моментом є захист пристрою від прямого сонячного світла, оскільки промінчики здатні його нагрівати, а це у свою чергу може спровокувати некоректну його роботу.

регулятор батареї опалення як користуватися

Фото: Pixabay

Тоді можна переходити до коригування бажаного температурного режиму. Для цього просто поверніть регулювальник, введіть числове значення.

Далі варто трошки зачекати, поки система відреагує та стане забезпечувати вказану температуру.

Ну й, звісно, перевірте роботу – переконайтеся, що батарея почала нагріватися. Це можна зробити, або просто відчувши тепло, або побачити індикацію активації.

Маніпуляція може дещо відрізнятися, залежно від моделей регулювальника, конфігурації опалювальної мережі.

Отже, ми розібралися, що регулятор батареї опалення дозволяє додатково відстежувати та регулювати комфортний для себе рівень тепла, а також розглянули, як ним правильно користуватися.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, раніше Факти ICTV публікували безпечні способи, які допоможуть підключити генератор до мережі будинку.

Залишити відповідь