Як українці бачать перемогу у війні: дані соціологів

Політика

40% українців вважатимуть перемогою вихід на кордони 1991 року. Алепри цьому необхідним є також вступ до НАТО.

Про це розповів директор соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович у інтерв’ю ВВС.

«Але останнім часом у відповідях на це питання дедалі частіше з’являється певна міжнародна складова – членство України в ЄС чи в НАТО. Тобто українець у будь-якому разі хоче повернення кордонів 1991 року, але він розуміє, що, навіть отримавши ці кордони, їх треба зберегти, а цього без міжнародної підтримки, без міжнародної допомоги не вдасться. Тому українець не готовий обирати варіант «кордон 91-го року без міжнародної парасольки безпеки, міжнародної підтримки», – сказав Олексій Антипович.

Разом з тим, українець не готовий на так званий обмін територій на мир, каже Директор соціологічної групи «Рейтинг». Українці все одно декларують величезне бажання не складати зброю і боронити або навіть відвойовувати свою територію. Просто є усвідомлення того, що зараз це неможливо.

Водночас українці підтримують Курську операцію. Вона продемонструвала, що, попри все, ми досі можемо робити непередбачувані кроки, які явно впливають на росію. Вони воюють на нашій території – ми воюємо на їхній території. В Україні це сприймається як певний баланс, хоч і не дуже співмірний за масштабом.«Зараз під 60% українців вважають, що у майбутньому вона позитивно вплине на результат війни для України, – наприклад, коли дійде до якихось домовленостей, то це можна буде зіграти у якомусь обміні територіями», – підсумував Олексій Антипович.

Тим часом, підтримка європейської інтеграції України сягла рекордного рівня.

Також нагадаємо, що рівень симпатії українців до Польщі та поляків знизився із 83% у 2022 році до 41% у 2024-му. У Польщі вважають, що вплинуло блокування кордону та «історичні страхи».

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь