Яке свято 15 січня та чому не варто позичати свої речі

Події України

У середу, 15 січня, відзначають День народження Вікіпедії, День капелюха та День полуничного морозива. Віряни сьогодні вшановують пам’ять святого Павла Фівейського.

Хто святкує іменини 15 січня 2025 року, а також прикмети та заборони на цей день – читайте далі у матеріалі.

Яке сьогодні свято – 15 січня 2025 року

15 січня у церковному календарі – день пам’яті Павла Фівейського. Священнослужитель відомий своїм статусом першого християнського ченця та відлюдника-довгожителя. Він прожив 91 рік у повній самотності.

Павло народився в Єгипті, він рано став сиротою, а його родичі влаштували гоніння, щоб відібрати майно святого. Фівейський тікав і переховувався, щоб зберегти життя. Він знайшов притулок у невеликій печері, а згодом облаштував її як оселю. Їжу Павлу приносили птахи, а сам святий увесь час проводив у молитвах.

Помер Павло Фівейський у віці 113 років, більшу частину життя він провів у печері осторонь від людей. Він вважається покровителем всіх нужденних, адже у нього самого був непростий життєвий шлях.

Хто святкує день ангела 15 січня 2025 року

День ангела сьогодні відзначають Гаврило, Іван, Михайло, Павло та Олена.

Що не можна робити 15 січня 2025 року

15 січня не можна сваритися з рідними та друзями, оскільки конфлікт може бути затяжним. Заборонено впускати в дім малознайомих людей, інакше вони можуть наврочити на когось з членів сім’ї.

Також не рекомендується позичати комусь свої речі, тому що з ними можна віддати щастя.

Що можна робити сьогодні

У народі 15 січня називали Павлів день. Вважається, що від цього моменту дні потроху стають довшими, а тому наші предки говорили: Павло прийшов і день додав.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Сьогодні рекомендується помолитися, також день підходить для генерального прибирання та турботи про домашніх тварин і рослини.

Народні прикмети на 15 січня 2025 року

  • На небі багато зірок – рік буде щедрим на врожай льону.
  • Вітряна погода – чекайте на дощове літо.
  • Щебечуть снігурі – до зміни погоди.
  • Горобці сидять на деревах, але не цвірінькають – до снігопаду.
  • Ворони каркають – до відлиги.

Залишити відповідь