ЄС забезпечив безперебійне постачання газу після припинення транзиту через Україну
Євросоюз забезпечив альтернативні маршрути постачання газу в країни Європи після припинення транзиту російського газу через територію України.
Про це повідомляє Єврокомісія за підсумками позачергового засідання Координаційної групи з газових питань, яке відбулося 2 січня.
Альтернативні маршрути постачання газу
– 31 грудня 2024 року закінчився термін дії угоди про транзит російського газу через Україну. На позачерговому засіданні Координаційної групи з питань газу, Європейська Комісія та держави-члени з Центральної та Східної Європи підбили підсумки ситуації… Завдяки ефективній підготовчій роботі та координації, в регіоні та за його межами не існує жодних побоювань щодо безпеки постачання, – йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Зазначається, що російський газ, який раніше постачався через Україну, замінили поставками через газопроводи Німеччини та Італії, а також шляхом відбору газу зі сховищ.
Енергетична безпека ЄС була також посилена завдяки введенню нових потужностей для імпорту скрапленого природного газу з 2022 року.
На момент засідання рівень заповнення газосховищ у країнах ЄС становив 72%, що перевищує середній показник для цієї пори року, який дорівнює 69%.
Регулярний моніторинг та запобігання спекуляціям
Європейська комісія продовжує здійснювати моніторинг ситуації на газовому ринку. Також підтримується тісний зв’язок із країнами-членами та ключовими учасниками ринку.
Основна мета – забезпечити стабільне постачання енергоресурсів до найбільш уразливих держав-членів та уникнути ризиків спекуляцій на ринку.
Нагадаємо, з 1 січня Україна припинила транзит російського газу, який отримували кілька країн ЄС та невизнане Придністров’я.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ не планує поновлювати угоду з Газпромом та не погодиться на транспортування російського газу під виглядом азербайджанського.