З 1 січня 2025 року значна частина медичних послуг стане платною: які саме
В Україні з 1 січня нового року зміняться правила надання платних медичних послуг у закладах охорони здоров’я. Значна кількість з них офіційно стане платною.
Адвокатка, спеціалістка з медичного права, заступниця міністра охорони здоров’я України у 2014-15 роках Наталя Лісневська розповіла, що саме чекає українців. Про це повідомляє «Район.Медицина».
За словами Лісневської, в липні 2024 року Кабмін ухвалив постанову під номером 781, яка змінює правила надання медичних послуг. За низки випадків пацієнти або інші фізичні та юридичні особи повністю оплачуватимуть медичні послуги:
- звернення пацієнта без направлення лікаря, крім випадків, коли направлення не вимагається відповідно до законодавства;
- надання медпослуг закладами охорони здоров’я за договорами з юридичними особами;
- надання медпослуг у закладах охорони здоровʼя сектору безпеки і оборони та Державного управління справами пацієнтам, які не належать до прикріпленого контингенту;
- надання медпослуг, які не покриваються за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.
Також постанова визначає випадки, за яких пацієнти здійснюватимуть оплату лише за додаткові послуги, сама ж вартість медичної послуги покриватиметься коштом програми медичних гарантій. Тут йдеться про:
- надання медпослуг за місцем проживання (вдома) чи перебування пацієнта за умови, якщо це є побажанням пацієнта, а не обумовлено його медичним станом
- можливість самостійно обрати лікуючого лікаря при отриманні спеціалізованої медичної допомоги в плановому порядку в стаціонарних умовах;
- перебування в палаті із підвищеним рівнем комфорту та сервісу за запитом пацієнта.
Лісневська зазначає, що до 1 січня 2025 року Міністерство охорони здоров’я має переглянути таблицю медичних послуг, щоб вони відповідали послугам у Програмі медичних гарантій, які є безкоштовними для населення. З 2025 року медичні послуги, які не входитимуть до Програми медичних гарантій, будуть платними.
При цьому згідно зі Статтею 49 Конституції України, охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. А у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога повинна надаватися безоплатно.
Раніше ми писали, що окупанти вдарили КАБами по онкологічному диспансеру в Херсоні.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.