З квітня Львів стане молодіжною столицею Європи

Події України
Поділитись
З 3 по 5 квітня Львів відкриватиме рік Молодіжної столиці Європи.
Це звання місто здобуло в конкуренції з десятками європейських міст.
Вперше в історії України цей статус отримало саме українське місто.
Програма відкриття складається з офіційної церемонії, вечора пам’яті та масштабної події для молоді з усієї країни. Про це повідомили у мерії. 
фото ілюстративне, автор: Роман Балук
фото ілюстративне, автор: Роман Балук

Що таке титул Молодіжної столиці Європи

Титул «Молодіжна столиця Європи» надається європейському місту терміном на один рік за результатами конкурсу.

Львів здобув перемогу з четвертої спроби, двічі потрапивши до фіналу, і офіційно отримав цей статус у 2022 році.

Цей титул приносить місту значні переваги, зокрема: міжнародне визнання, нові партнерства та можливість посилити голос молоді в місцевому самоврядуванні.

У 2025 році Львів, як 17-й володар цього звання, прийматиме гостей з різних країн Європи.

«Рік Молодіжної столиці Європи — це унікальна можливість показати світові нашу круту молодь, яка сьогодні надихає хоробрістю, креативністю і жагою до життя ! Це шанс знайти нових друзів і партнерів для спільних справ у бізнесі, науці та волонтерстві. А ще — можливість навчитися тому, чого ми не знаємо, у наших колег із країн ЄС, та поділитись нашим досвідом.

Сьогодні бути українцем — це круто !» – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Програма відкриття

3 квітня відбудеться офіційна церемонія, яка об’єднає представників європейських і українських молодіжних організацій, активістів та представників органів місцевого самоврядування.

4 квітня у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла пройде Вечір пам’яті, присвячений молодим людям, які загинули у боротьбі за Україну. Родини загиблих, їхні друзі, українські артисти та всі охочі зможуть взяти участь у заході, який також буде транслюватися на площі Ринок.

5 квітня на ! FESTRepublic відбудеться велике відкриття молодіжної столиці Європи. У програмі події — мотиваційні виступи, стендап, розіграші, нетворкінг та концерт. Вхід безоплатний за умови попередньої реєстрації.

«У ці непрості часи може виникнути запитання: «Навіщо проводити церемонію відкриття ?». Ми й самі часто задумуємось над цим питанням, і відповідь проста — аби дарувати надію. Її легко втратити, але саме вона допомагає нам залишатися сильними.

Церемонія відкриття Молодіжної столиці Європи 2025 у Львові — це про підтримку, довіру, пам’ять і єдність.

Попри всі виклики, ми маємо один одного, маємо Україну, і разом ми сильніші. Запрошуємо всіх долучитися, відчути справжній зв’язок із людьми, насолодитися якісною українською музикою, вшанувати пам’ять полеглих героїв і підтримати військо — під час події ми організуємо благодійний збір.

Як ми кажемо: «Нелегко, але рухайся». Тож, попри все, чекаємо молодь у Львові 3–5 квітня!», — ділиться Марія Бовсуновська, керівниця програмного департаменту Мережі ТВОРИ! й «Львів — Молодіжна столиця Європи 2025».

Інші події у Львові, окрім основної програми

Упродовж трьох днів відкриття на різних локаціях Львова для молоді проходитимуть майстеркласи, квести, дискусії, змагання та екскурсії. Програма охоплює різні сфери: культуру, науку, бізнес, спорт і підтримку війська.

Також для підтримки відкриття року Молодіжної столиці Європи приєдналися міжнародні організації – ЮНІСЕФ, локальні бізнес та медіапартнери, громадські організації та активна молодь міста.  

«ЮНІСЕФ підтримує молодь України, перетворюючи виклики на потужну історію про надію та нові можливості. Звання Молодіжної столиці Європи — це більше, ніж досягнення Львова, це символ стійкості для всієї України, що уособлює потенціал цілого покоління. Ми віримо в молодь не лише як у майбутніх лідерів, а як у рушійну силу змін вже сьогодні», — зазначила Нінке Воппен, голова Львівського регіонального офісу ЮНІСЕФ.

Більше інформації про програму можна знайти на офіційному сайті, а для актуальних новин організатори закликають слідкувати у соцмережах Молодіжної столиці Європи 2025.

Довідка

У 2018 році Львів отримав статус Молодіжної столиці України, що стало поштовхом для розвитку молодіжної інфраструктури: у місті відкрили молодіжні центри, створили мережу ТВОРИ!, провели всеукраїнські фестивалі та конференції, зокрема «Молодвіж» та «Дизаріум».

Цей досвід став основою для подальшої амбітної мети: Львів подав заявку на титул Молодіжної столиці Європи та здобув перемогу в конкурсі 2022 року. Отримання цього титулу відкриває перед містом нові можливості — міжнародне визнання, розширення партнерств та активну участь молоді у розвитку міського життя.

Організатором відкриття є мережа ТВОРИ! Львівської міської ради за підтримки міжнародних партнерів: ЮНІСЕФ, за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW, Проєкту «EU4Youth IV: залучення та розширення можливостей молоді», що співфінансується ЄС та BMZ та виконується GIZ та за фінансової підтримки KredoBank.

Фото та відео матеріали тут: https://drive.google.com/drive/folders/16WqLBKgHIZ3BmTV8rSamQOAwza3k04rG?usp=sharing

З приводу додаткової інформації:

Юлія Мартинюк

0971708588

yulia.martyniuk@tvory.net

Читайте також: чому пам’ятку архітектури у центрі Львова заливають бетоном

Залишити відповідь