З вулиць Києва можуть прибрати ще 6 об’єктів, пов’язаних з історією та культурою росії та срср

Події України
З вулиць Києва можуть прибрати ще 6 об’єктів, пов’язаних з історією та культурою росії та срср

16 Гру, 09:51

Міжвідомча робоча група «Про організаційно-правові заходи щодо усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією та культурою росії та срср, з публічного простору міста Києва» розглянула черговий перелік об’єктів, які пропонують повністю або частково демонтувати. Про це повідомила голова комісії, заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

За її інформацією, фахівці пропонують усунути ще шість об’єктів: пам’ятники Михайлу Булгакову та Дмитру Мануїльському, символічний знак «Київ – місто-герой» (із зображенням п’ятикутної зірки), пам’ятний камінь на честь 100-ліття Леніна, меморіальні дошки Петру Чайковському та з написом «У цьому будинку в період німецько-фашистської окупації (1941-1943 рр.) провадив роботу підпільний Шевченківський райком КП(б)У м. Києва».

Також підтримано рішення щодо збереження 7 окремих об’єктів із вилученням елементів радянської ідеології чи російської символіки з умовою корекції текстів або композицій.

«Декомунізація та дерусифікація є одними з ключових напрямів культурної політики столиці. Ми створюємо сучасний міський простір, який відображає історичну правду і підтримує національну ідентичність України. Радянські імперські символи мають бути повністю усуненні з публічного простору столиці. Необхідно розширювати перелік таких об’єктів до повного очищення міста», – наголосила Ганна Старостенко.

Директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов підкреслив, що на сьогодні, згідно з відповідним Переліком, уже прибрано близько половини пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією та культурою росії та срср, що підлягають усуненню з публічного простору міста. Але цей процес уповільнює відсутність достовірної інформації про балансоутримувачів.

«Це суттєво ускладнює ухвалення рішень щодо демонтажу чи корекції. Є випадки, коли достеменно невідомо, хто саме є балансоутримувачем такого обʼєкта. Тому ми звертаємося з офіційними запитами щодо надання інформації до райдержадміністрацій та інших державних структур. Нам необхідно отримати конкретні відповіді із зазначенням балансоутримувачів. Відсутність точної інформації уповільнює процес», – констатував Михайло Буділов.

Напрацьовані рекомендації будуть оформлені у проєкт рішення та винесені на розгляд найближчої сесії Київської міської ради.

Читайте також: У Києві кільцева електричка повертається до старого графіку

Фото: з відкритих джерел

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь