Замість того, щоб порадіти за мене, мама лише скривилася. Виявилося, вона сподівалася, що ці гроші я віддам сестрі на купівлю квартири. Оля саме вийшла заміж, і вони з чоловіком мріяли про власне житло

Війна

Хоч я і маю гроші, але вирішила більше не допомагати своїй мамі. А який у цьому сенс, якщо всі мої старання вона просто переадресовує сестрі? Це здається мені вкрай несправедливим.

Після останнього інциденту я навіть бачити свою сестру не хочу. Щодо мами, то намагаюся зрозуміти, чому вона поводиться так, як поводиться.

Ще з дитинства я завжди була тією, хто прагнув догодити. Моя роль у родині полягала в тому, щоб бути відповідальною, надійною, брати на себе родинні обов’язки. Ця риса залишилася зі мною і в дорослому житті.

Пам’ятаю, як після закінчення університету мама дуже пишалася мною. Я знайшла хорошу роботу, почала заробляти, і це дозволило мені фінансово підтримувати сім’ю.

Мій тато заробляв небагато, а мама, яка працювала лише на пів ставки, теж не могла забезпечити багато. Тому я стала головною підтримкою для них.

“Мамо, дивись, яку машину я купила!” – з гордістю казала я, коли вперше приїхала додому на новому авто.

Замість того, щоб порадіти за мене, мама лише скривилася. Виявилося, вона сподівалася, що ці гроші я віддам сестрі на купівлю квартири. Оля саме вийшла заміж, і вони з чоловіком мріяли про власне житло.

Своїх грошей у них не було, тому всі розраховували на мене, адже я “найбагатша” в сім’ї. Але тоді я вирішила здійснити свою мрію і купила авто.

Мама з сестрою дуже образилися, але потім їхнє невдоволення вщухло, і ми повернулися до нормального спілкування. Я продовжила допомагати мамі матеріально.

Мама завжди робила вигляд, що мої подарунки їй не надто потрібні, але я знала, що для неї це важливо. Вона не любила виглядати залежною. Я не надавала цьому великого значення, поки одного разу не сталося дивне.

Я купила мамі новий телефон, про який вона давно мріяла. Але через кілька днів виявилося, що цей телефон тепер належить моїй сестрі Олі.

– Мамо, навіщо ти віддала телефон Олі? – здивовано запитала я.

– Доню, вона ж у декреті, їй потрібніше. Ти ж не будеш ображатися? – відповіла мама.

Я відчула гірке розчарування. Якби телефон був куплений для сестри, це одне, але я придбала його для мами! Чому вона не може прийняти, що я хочу робити щось саме для неї?

І так було завжди. Одного разу я привезла мамі шовкову хустку з відрядження. Це був гарний і дорогий подарунок. Вона дякувала, але незабаром хустка опинилася у гардеробі Олі.

– Мамо, ця хустка теж для Олі? – запитала я з відчаєм.

– Доню, ти ж знаєш, Оля любить такі речі. Я вирішила, що їй вона більше пасуватиме.

Це повторювалося знову і знову. Усе, що я купувала мамі, зрештою опинялося у сестри. І навіть коли я купила мамі новий холодильник, бо старий зламався, виявилося, що він поїхав до Олі, а мама тим часом полагодила свій старий.

– Мамо, чому ти так робиш? – запитала я прямо.

– Доню, ти ж працюєш, можеш собі це дозволити. А Олі зараз важко. Ти ж розумієш?

Це був останній момент, коли я зважилася на відверту розмову.

– Мамо, я теж маю право на свої рішення. Якщо я дарую щось тобі, то хочу, щоб ти це приймала. Чому все завжди для Олі? Хіба я не заслуговую на вдячність?

– Доню, ти завжди була сильною і самостійною. А Оля… їй потрібніша моя підтримка. Якщо чесно, ти сама могла б допомогти сестрі, щоб мені не доводилося це робити, – сказала мама.

Ці слова стали для мене останньою краплею. Я більше не хочу допомагати, якщо всі мої старання так знецінюють. Чи правильно це? Хто з нас насправді має рацію?

Залишити відповідь