Запрошення України в НАТО стало б фіксацією, що ми стали своїми для Заходу – Гетьманчук

Події України

Якби Україні зараз надали запрошення до Північноатлантичного альянсу, це стало б не лише мотивацією для українського суспільства, і, зокрема, військових. Водночас це було б потужним ударом для політичних еліт РФ.

З такою думкою в інтерв’ю Forbes Україна виступила кандидатка на посаду постійного представника України при НАТО Альона Гетьманчук, яку президент Володимир Зеленський номінував 20 грудня.

Значення запрошення України до НАТО

За словами Гетьманчук, якби Україні б дали запрошення в Альянс, це б стало фіксацією, що “ми вже стали своїми для Заходу”.

– Але це був би і потужний демотиваційний удар для російських політичних еліт. У них постало б питання: ми три роки воювали, щоб не допустити руху України до НАТО, а тут запрошення – який сенс? Запрошення до НАТО – найшвидший спосіб вилікувати російське суспільство від імперського вірусу. Поки Україна не в НАТО, у них є сподівання на реінкарнацію імперії, – сказала вона.

Водночас Гетьманчук визнає, що сьогодні в команді наступного президента США Дональда Трампа на членство України в Альянсі дивляться інакше. Тому, скоріш заборона на вступ України в НАТО є “пряником для Путіна”, щоб всадити російського диктатора за стіл переговорів.

– Важелів впливу на Путіна зараз не так багато. На мою думку, потрібна комбінація військових і політичних кроків, щоб переговори відбулись. Чимало політиків країн-членів НАТО мали думку – відкладаємо питання НАТО для України в бік, і Путін відразу стає договороспроможним. З часом позиції змінювались. Ставало зрозуміло для багатьох, що відмова для України в НАТО, її нейтралітет – це не ціль війни Путіна, а лише інструмент у війні на знищення, – каже вона.

Водночас Гетьманчук додає, що інколи позиції партнерів змінюються “достатньо раптово”.

– Наприклад, три місяці тому ідея boots on the ground (присутність військ на території, – Ред.) в Україні виглядала як щось на межі фантастики. А сьогодні прораховується кількість бригад, – каже вона.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Кандидатка на посаду постпреда України при Альянсі вважає, що якщо пояснити Трампу, навіщо йому давати Україні зелене світло в НАТО в контексті реального завершення війни, а також його президентства і спадщини, тоді “з ним домовитись можна буде швидше, ніж було з Байденом“.

Залишити відповідь