Завдяки фільму збирали кошти на хірургічні операції обличчя для українських захисників

Суспільство



Визначною подією  2024 року  в Україні та світі став наймасовіший перегляд двогодинного документального фільму про війну  «ZLO», організований  за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міжнародного штабу допомоги українцям та Громадської спілки «Світове українство». Показ  транслювали одночасно в 34 країнах світу через відеозв’язок.  До перегляду долучилось 1749 учасників з понад 50-ти локацій та 34-х країн світу. Такі цифри зафіксовані в Книзі рекордів світу.

Активно переглядала і обговорювала фільм громада українців Словенії.

Засновниця і очільниця Українсько-Словенської асоціації «Берегиня» Галина Маловшек зворушливо розповідає про участь  у  рекорді: «Фільм жахливий своєю правдою трагедії широкомасштабного нападу московитів. «ZЛО» постукало  в кожну оселю, попереджуючи, щоб не відчиняли двері, оборонялися і кликали на поміч. Перед нами виступили творці фільму— режисерка Олена Мошинська та продюсерка Лариса Дахно, які пояснили, що ця назва  втілює зло, яке війною вирує зараз в Україні, і, якщо його не зупинити всім разом, може розростися метастазами, не тільки Європою, а й усім світом.



Тут досліджені не тільки  події в Україні після початку повномасштабного вторгнення росармії, показана трагедія Бучі, Ірпіня,  а є й  історичний  погляд  на   зародження Русі, держави від якої й пішла сьогоднішня Україна, про  походження  московського царства на болотах через сто років. Автори стрічки поставили запитання  про причину нападу на нас  росармії у 21 столітті, коли людство вже все знає про наслідки воєнних зіткнень. І ми знаємо відповідь – безкарність, адже  росія  жодного разу  не була  покарана за жоден організований нею  терор чи військовий конфлікт. А їх, лише  починаючи з 1991 року, налічується 14 по всьому світу. Мені імпонує теза фільму про те, що для росіян характерна покірність перед владою, а для українців важлива воля.

Йдеться у стрічці і про брехливість  пропаганди, на якій будується сьогоднішня війна росії проти України.

Фільм спонукає думати, аналізувати і розуміти, що роздробленість, розрізненість не сприятиме перемозі. Тільки об’єднуючи свої сили, ми виграємо війну. Ми вважаємо, що  фільм потрібно показати всьому світу, бо в Європі, на щастя не більшість, проте досить багато людей, які не розуміють суті цієї війни.

Дуже голосно ще звучить російська пропаганда. Деяким європейським лідерам також  критично важливо подивитися ці документальні кадри. Творці фільму наголосили,   що якщо фільм приверне увагу хоча б частини цивілізованого суспільства до подій цієї страшної, несправедливої війни в Україні, змінить розуміння подій і запалить полумʼя неприйняття і супротиву Zлу, вони  знатимуть, що їхня праця не даремна.

Фіксацією світового рекорду організатори  не тільки привернули  більше уваги до України, а й долучили людей  до збору коштів на хірургічні операції обличчя для наших захисників і захисниць, що постраждали від війни.

Ми брали участь у кількох рекордах світу, які організовувала  голова Міжнародного штабу допомоги українцям і генеральна директорка Книги рекордів світу Ганна Крисюк.  Один з них – «Найбільша кількість зібраних генераторів для України за найкоротший час».

Зафіксований результат – 1263 генератори за місяць. Цей рекорд показав як дійсно можна скорегувати зусилля і можливості, якщо їх потребують українці в цей непростий час.

У  рамках Міжнародного  штабу допомоги українцям  відбулася Всесвітня  соціальна  ініціатива «Вареникотерапія». Ви  разом з представниками українців із 17 країн підтримали  Україну і українську кухню і стали учасниками   встановлення  світового рекорду  – «Наймасовішого ліплення вареників». У місті Жалєц ми ліпили вареники втрьох з  моїми землячками Лілією Тесак і Наталією Довбуш. Наш результат – 235 вареників за годину. Ця ініціатива  мала на меті популяризувати українські традиції та відправити рекордну кількість вареників гуманітарною місією на схід України. Штаб  консолідував спільні зусилля в онлайн і офлайн  і  люди наліпили рекордну кількість вареників – 7021 шт. за годину.  А спільно зібрані кошти пішли на закупівлю продуктових наборів для українців. До цього  в нас було наймасовіше приготування борщу.

Акція «Український борщ єднання» консолідувала 10 країн   задля підтримки та гуманітарної допомоги людям, що перебувають на території України. А ще ми брали участь у наймасовішому виконанні Державного гімну України у хорі з 5137 учасників із 55-ти країн світу, встановили світовий рекорд і в наймасовішому виконанні пісні «Ой, у лузі червона калина» та інших. Саме такі ініціативи є  правильними зараз, адже вони допомагають перемагати, рятувати життя та дарувати можливість виживати й жити,  дають  розуміння, що ми не  одні стоїмо проти російського зла  в тому світі. А коли ми разом,  нас не зламати, не злякати, бо ми  здатні долати будь-які труднощі, і ніщо нас не зупинить на шляху до перемоги,- сказала очільниця Українсько-Словенської асоціації «Берегиня» Галина Маловшек.

Людмила  Островська

Жалєц, Словенія

Схожі публікації

Залишити відповідь