Зеленський змінює свою позицію щодо переговорів про завершення війни – WP
Нове президентство в США та ситуація на фронті, здається, змушують Володимира Зеленського, який раніше наполягав на боротьбі за кожен сантиметр території, почати розглядати можливість переговорів.
Про це пише The Washington Post.
Поки українські війська намагаються стримувати російську армію, а новообраний президент США Дональд Трамп прагне укласти мир, Зеленський останнім часом демонструє більшу готовність до переговорів. Це є значним зрушенням у його позиції, оскільки раніше він обіцяв боротися за повернення всіх захоплених територій.
Зеленський не заявляв прямо про готовність до поступок, зокрема територіальних, попри те, що росія наразі контролює понад 20% України, і, ймовірно, збереже ці території після припинення вогню. Раніше він наполягав, що переговори можливі лише після повного виведення російських військ, але тепер акцентує увагу на довгостроковій безпеці України, а не на негайному поверненні територій.
Зміна риторики Зеленського, яку помітили як українські, так і західні посадовці, ймовірно, пов’язана з погіршенням ситуації на фронті та приходом нової адміністрації в США, яка ставить під питання подальшу безпекову допомогу Україні. Раніше українські чиновники наголошували на необхідності повернення всіх територій, включаючи Крим, як умови для будь-якої мирної угоди. Однак останнім часом Зеленський більше зосередився на тривалому мирі для України, намагаючись забезпечити членство в НАТО та інші гарантії безпеки, зокрема розміщення західних миротворців для запобігання майбутнім російським атакам.Чиновники зазначають, що зміна позиції Зеленського, ймовірно, спрямована на налагодження відносин з Трампом, який акцентує увагу на припиненні війни. Але український президент також намагається забезпечити, щоб Україна не залишилася без важливих гарантів безпеки, якщо переговори не відбудуться.
На тлі цих змін важко оцінити готовність путіна до переговорів, оскільки він продовжує виступати з вимогами щодо капітуляції України. Зеленський підкреслює важливість гарантій безпеки через глибоке недовір’я до росії і побоювання, що без таких гарантій Путін може знову почати вторгнення в майбутньому.
Європейські союзники України також намагаються врахувати нову реальність, побоюючись, що адміністрація Трампа може знизити фінансування для Києва. Під час обговорень з НАТО обговорюється необхідність збільшення оборонних витрат, щоб протистояти загрозам з боку росії.
Президент Володимир Зеленський закликав світ посилити санкції проти російського тіньового танкерного флоту рф.
Також нагадаємо, що спільне розслідування видання Politico та некомерційної журналістської групи SourceMaterial виявило щонайменше дев’ять випадків, коли судна «тіньового флоту» рф залишали розливи нафти у світових водах, починаючи з 2021 року.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.