Згода п’яти родин на посмертне донорство органів протягом двох днів врятувала 17 життів
Днями сталася важлива подія для медичної спільноти та пацієнтів, які очікували на трансплантацію. Завдяки згоді п’яти родин на посмертне донорство, лікарі протягом двох днів врятували 17 життів. Про повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.
Важке, але надважливе рішення
– Серед посмертних донорів – 13-річний хлопчик з Одеської області, який помер внаслідок інсульту. Його сім’я прийняла важке, проте надважливе рішення – подарувати шанс на життя іншим, пожертвувавши органи сина для трансплантації, – йдеться в повідомленні.
У МОЗ зазначили, що, незважаючи на велику відстань між донорами та реципієнтами, завдяки погодженню Центру трансплант-координації, медичні команди отримали зразки крові та виконали трансплантації в різних регіонах країни.
Хто отримав органи
В Інституті серця серце отримав 7-річний Тихон. Також команда фахівців цього закладу вперше провела трансплантацію легень. Пацієнтка – 35-річна Маргарита, мама п’яти дітей, яка чекала на операцію понад чотири роки.
У відомстві нагадали, що раніше в Україні виконали лише п’ять трансплантацій легень, і ця стала першою з початку 2024 року.
Крім того, двоє дітей отримали нирки: 9-річний Олег – у Західноукраїнському спеціалізованому центрі, а 6-річний Дмитро – у Київському міському центрі нефрології та діалізу.
У НДСЛ Охматдит провели операцію 17-річній Олені, яка майже півтора року чекала на донорську печінку, адже лише пересадка органу могла врятувати їй життя.
– Посмертне донорство дало змогу провести трансплантації ще для 12 українців, – ідеться в повідомленні.
Операції виконувалися також у Національному науковому центрі хірургії та трансплантології ім. Шалімова, Київській міській клініці. Шалімова, Київській міській клінічній лікарні №1 та Львівській багатопрофільній клінічній лікарні інтенсивних методів лікування.
Розвиток трансплантології в Україні
– Висловлюємо співчуття та глибоку вдячність родинам донорів за їхні рішення у найскладніший час. Попри війну Україна робить значні кроки в розвитку трансплантації, – підкреслили в МОЗ.
У відомстві також нагадали, що всі операції з трансплантації є безоплатними для пацієнтів і фінансуються державою в рамках Програми медичних гарантій.
За даними Національної служби здоров’я України, для проведення операцій із трансплантації органів законтрактовано 40 медзакладів, а з трансплантації стовбурових клітин – 10.