Зійшов озимий часник. Що потрібно зробити, щоб він виріс здоровим та великим.
Часник – одна з перших городніх культур, що прокидаються ранньою весною. Тому весна – саме час почати доглядати за озимим часником.
Перший раз підживлюють озимий часник, як тільки його пір’їни з’являться із землі. Це важливе підживлення, яке допоможе рослинам набратися сил після довгої зими і почати нарощувати зелену масу. Перше підживлення має бути азотним.
Найпростіший варіант – розвести у 10 літрах теплої води столову ложку сечовини та пролити грядки з озимим часником. Витрати такого добрива – 10 літрів на квадратний метр.
Якщо ви на зиму мульчували грядки, то мульчу з настанням тепла слід прибрати, щоб ґрунт прогрівся. А щоб вона після зняття мульчі не пересихала, не забувайте розпушувати ґрунт на грядках.
Якщо ж весною ви бачите, що часник сильно підмерз, можна скористатися спеціальними відновниками при пошкодженнях. Такими відновниками є «Реаніматор» або всім давно відомий препарат «Циркон». Їх розводять за інструкцією та злегка обприскують часник.
Коли перо відросте на висоту 10-15 см, варто провести одну нехитру операцію. Від головок слід акуратно відгріти ґрунт, опудрити головки деревною золою і повернути ґрунт на місце, закривши головки. Цю маніпуляцію варто повторити, коли часник почне набивати стрілки.
Часник варто регулярно омолоджувати, інакше, головки почнуть дрібніти, а сам часник втрачатиме свої смакові якості та тарміни зберігання.
Омолоджують посадковий матеріал шляхом вирощування однозубкового часнику з повітряних бульбочок. У перший рік після посіву з таких бульбочок виростуть однозубкові головки, які висаджують восени і вже наступного року отримують звичайні головки з безліччю зубчиків.
Коли температура повітря встановиться на рівні +15 градусів тепла, можна обробити грядки з озимим часником біопрепаратами, зокрема полити рослини розчином триходерми. Що дасть така процедура? А ось що: корисні грибки, що містяться в такому розчині, потрапляючи у ґрунт, допомагають рослинам активніше засвоювати поживні елементи, необхідні для росту та розвитку. Таку процедуру достатньо провести лише раз за сезон