ЗМІ виявили кумівство і знущання над солдатами у 211 понтонно-мостовій бригаді

Війна

Військовослужбовці 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ розповіли журналістам про знущання з бійців, вимагання грошей та кумівство, на які не звертають уваги правоохоронці.

Про це йдеться у матеріалі “Української правди”.

Зазначається, що восени видання отримало частину матеріалів про ситуацію в 211-ій понтонно-мостовій бригаді від одного з офіцерів, який займався службовими перевірками.

Про знущання над військовими в бригаді дізналися під час службових перевірок, що тривали з весни 2024-го. Але, за даними УП, замість справедливо покарати винних, майже всіх залучених до внутрішніх розслідувань, включно з постраждалими й офіцерами, які служили в ППД на Тернопільщині, командування бригади перевело в піхотні частини.

Як пише УП, у квітні 2022 року на базі 48-ої інженерної бригади сформували 210-ий понтонно-мостовий полк. У серпні 2023 року він став 211-ою бригадою. Військовослужбовці бригади займаються суто інженерними роботами: будівництвом понтонних переправ або облаштуванням оборонних позицій. Участі в боях на “нулі” інженери не беруть.

Один із ротних на умовах анонімності розповів УП, що підрозділ створювали військові, більшість із яких раніше разом служили в батальйоні “Тиса” 128-ої гірсько-штурмової бригади. Зокрема, командир – полковник Олег Побережнюк. Його дружина станом на 2023 рік працювала в Кам’янець-Подільському ТЦК.

За словами джерела УП, у бригаді є “чоловіки і дружини, батьки і сини, куми, далекі родичі, коханки, друзі, однокласники, сусіди і всі інші, кого можливо притягнути зі свого оточення”.

Під час службової перевірки щодо складання адміністративних протоколів щодо бійців з’ясувалося, в другому батальйоні не складали протоколи на деяких військових, які перебували в стані алкогольного сп’яніння, що підтверджено медичними оглядами.

Також він, за його словами, встановив багато незаконних фактів, зокрема побиття військових, якщо вони вживали алкоголь, але не платили гроші. В основному знущаннями над бійцями займався син начштабу Пастуха і похресник комбрига Побережнюка Владислав Пастух, який був командиром одного зі взводів у першому батальйоні.

За словами п’яти колишніх офіцерів і сержантів бригади, саме Пастух-молодший вимагав у військових кошти й знущався з них під час відряджень для будівництва фортифікацій на Донеччині, Харківщині й Дніпропетровщині.

В зоні бойових дій Пастух мав доступ до військовослужбовців різних батальйонів, зокрема другого, хоча був взводним у першому батальйоні. При цьому серед тих, хто скаржився – переважно інженери другого, пише УП.

За словами Остафійчука, після цієї історії Пастуха-молодшого перевели на службу в іншу частину. А його батько виплатив кошти постраждалим військовим.

За словами співрозмовників УП серед офіцерів і сержантів, кримінальне провадження через знущання над військовими не було відкрите ні прокуратурою, ні Державним бюро розслідувань. Натомість прокуратура розслідувала справу про нескладання адмінпротоколів щодо військовослужбовців.

Зазначається, що Гусятинський районний суд Тернопільської області 10 вересня 2024-го визнав Пастуха-старшого винним у недбалому ставленні до служби під час воєнного стану. Він заплатив максимальний штраф – 34 тисячі гривень. Крім того, на етапі досудового розслідування відшкодував державі збитки в розмірі майже 140 тисяч гривень.

Крім того, у Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Західного регіону УП підтвердили, що триває досудове розслідування за фактом будівництва військовими 211-ої понтонно-мостової бригади будинку в Хмельницькій області в той час, як вони були відряджені для виконання бойових завдань.

Джерело УП у правоохоронних органах на умовах анонімності повідомило, що підозри будуть оголошені впродовж найближчих тижнів.

Як пише УП, 1 листопада 2024 року президент нагородив командира 211-ої понтонно-мостової бригади орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня – “за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку”. Під час урочистих заходів у День ЗСУ Зеленський особисто вручив Побережнюку бойовий прапор.

Секретаріат омбудсмена у відповідь на запит УП повідомив, що за одинадцять місяців 2024 року бійці надіслали 3807 звернень щодо порушення своїх прав, серед яких близько третини – скарги на військові частини.

З 2022 року бійці надіслали уповноваженому Верховної Ради з прав людини 1964 звернення зі скаргами на військові частини.

Нагадаємо, у 2018-2019 роках центральний банк Сирії таємно переправив близько 250 млн дол готівкою до Москви літаками.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь