ЗСУ дистанційно мінують найбільш загрозливі напрямки українсько-білоруського кордону

Політика

Кордон із Білоруссю продовжує залишатися потенційно небезпечним напрямком, тому Сили оборони безперервно зміцнюють його всіма наявними засобами.

Про це в телеефірі розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

За його словами, зокрема, найбільш загрозливі напрямки українсько-білоруського кордону мінуються дистанційно.

«Щодо дистанційного мінування, то на кордоні з Білоруссю найбільш загрозливі напрямки, де може бути спроба проїзду техніки, зараз Збройними силами України мінуються для того, щоб ці напрямки прикривалися, зокрема, такими засобами. Водночас ми продовжуємо нарощувати інженерні укріплення по всій протяжності кордону, щоб повністю контролювати лінію державного кордону. Зокрема, встановлюються системи відеоспостереження. У прикордонні надалі нарощуються фортифікаційні укріплення, щоб мати можливість відбити будь-яку атаку та відреагувати на будь-яку зміну обстановки, якщо така буде», – наголосив Демченко.

Водночас він зазначив, що українська розвідка пильно стежить углиб білоруської території за можливим пересуванням військової техніки та особового складу.«Розвідка стежить за тим, що відбувається вглиб Білорусі, щоб розуміти, наскільки ситуація може змінюватися, щоб ми могли вчасно реагувати на всі ті виклики, які нам може нести напрямок кордону з Білоруссю. Але поряд з нашим кордоном ми не фіксуємо переміщення техніки, особового складу підрозділів армії Білорусі. А російський контингент у тій кількості, яка б становила загрозу Україні, на даний момент на території Білорусі відсутній», – запевнив речник ДПСУ.

Нагадаємо, що Уряд спростив процедуру утилізації боєприпасів, вилучених під час проведення розмінування території, дозволивши залучати мобільні комплекси з утилізації боєприпасів безпосередньо у визначених районах розмінування.

Раніше австралійський філантроп, бізнесмен і засновник гірничодобувної компанії Fortescue Metals Group Ендрю Форрест та його колишня дружина Нікола через свій фонд Minderoo пообіцяли виділити 5 млн австралійських доларів (понад $3,2 млн) на проєкти з розмінування в Україні.

Також Мінекономіки повідомило про підписання угоди про партнерство з Palantir Technologies. Американська компанія використовуватиме штучний інтелект для допомоги в розмінуванні України.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь