ЗСУ “заманювали” російські літаки в зону дії Patriot за допомогою приманки

Війна

ЗСУ “заманювали” російські літаки в зону дії Patriot за допомогою приманки

У 2024 році Україна значно послабила Повітряно-космічні сили РФ, знищивши понад 30 літаків

Для цього українські військові пішли на хитрість: вони використовували комплекси С-300 як приманки.

Про це пише видання “Бабель”. За їхніми даними, до цієї місії ГУР і Повітряні сили готувались понад два роки.

Як Україна вразила російський літак А-50: нові деталі

Три десятки російських літаків, включаючи бомбардувальники Ту-22М3 та Су-34, які були збиті зенітно-ракетними комплексами, вдалось знищити впродовж 2024 року. Аби здійснити це, ГУР і Повітряні сили ЗСУ готувалися понад два роки: вони значно пошкодили системи оповіщення РФ (засліпили радари) та їхні літаки-розвідники, що ускладнило перехоплення українських ракет та дронів.

У травні 2022 року ГУР відновив радянський ЗРК С-200, здатний знищувати цілі на великих відстанях і висотах. Для створення боєздатного зенітного дивізіону залучили інженерів, які відновили пускові установки та ракети, а також досвідчених офіцерів, що керували системою ЗРК за часів СРСР і незалежної України.

Вперше установку випробували восени 2023 року, намагаючись збити російський літак А-50, що патрулював над Азовським морем. Проте ракети С-200 не влучили в ціль, оскільки літак змінив траєкторію польоту.

Врешті 14 січня 2024 року Сили оборони збили російський літак за допомогою ЗРК Patriot. Підполковник Повітряних сил ЗСУ згадує, що було важко й ризиковано доставити комплекс Patriot близько до лінії фронту, оскільки систему перевозили на п’яти-шести великих автівках.

Розвідувальний літак А-50 разом із бомбардувальником Іл-22 перетинав Азовське море приблизно за 150 кілометрів від лінії фронту, росіяни вважали, що там він недосяжний: тоді у нього влучили ракети Patriot. А-50 упав у море, а Іл-22, отримавши значні пошкодження, здійснив аварійну посадку на аеродромі в Анапі з пораненим на борту.

Британський віцемаршал у відставці Грег Бегвелл вважає, що втрата екіпажу настільки ж критична, як і втрата літака, оскільки екіпаж мав десятки років досвіду і міг тренувати наступні покоління.

Росія відвела А-50 за межі досяжності Patriot, проте Україна знищила ще один літак. 23 лютого 2024 року далекобійні ракети С-200 влучили в нього приблизно за 170 кілометрів від лінії фронту.

С-300 вмикали радари і “заманювали” Су-34

У лютому Повітряні сили знищили ще шість літаків Су-34 – після цього росіяни знизили кількість авіаударів КАБами. Щоб збити ці літаки, українські військові “заманювали” “Сушки” в зону досяжності Patriot. Вони використовували систему С-300 з увімкненим радаром як приманку.

Видання пише, що коли Су-34 наближались до неї, українці одночасно атакували їх двома системами ЗРК – і російські екіпажі не були до цього готові. Два літаки збили ЗРК С-300, чотири – ЗРК Patriot.

19 квітня військові вперше збили бомбардувальник РФ Ту-22М3 ракетами С-200. Літак розбився на півдні Росії, коли летів обстрілювати Україну крилатими ракетами. Це сталось за 300 км віл лінії фронту. Після цього росіяни почали менше використовували стратегічну авіацію в акваторії Чорного моря.

Українські операції суттєво пошкодили системи оповіщення РФ, зазначив Грег Бегвелл. За його словами, росіяни дізнаватимуться про запуск ракет чи безпілотників на 10-15 хвилин пізніше і їм буде значно важче перехоплювати українські атаки. До того ж росіянам стало важче викривати дії Повітряних сил України – через меншу кількість літаків А-50 та знищені радіолокаційні станції, які наводили удари по Україні.

Кількість постраждалих в Запоріжжі після авіаударів РФ зросла до 17, серед них – 15-річний хлопець
Унаслідок нічних авіаційних ударів РФ по Запоріжжю поранення дістали 17 людей, серед них – 15-річна дитина.

Скiльки разів на дeнь мoжна заряджати тeлефон, щоб не “вгpобити” батаpею
Більшість робить неправильно.

25 веpесня. Яке cьогодні свято. Що потpібно обов’язково зpобити в цей день, щоб в домі зaвжди був доcтаток
Розповідаємо, яке церковне свято відзначають 25 вересня за новим і старим стилем, заборони дня, у кого іменини

Залишити відповідь