Звертатися потрібно: Решетилова розповіла, як працюватиме Офіс військового омбудсмена

Події України
Фото: УНІАН

Нещодавно президент Володимир Зеленський призначив уповноважену з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей. Нею стала українська правозахисниця Ольга Решетилова.

В ексклюзивному інтерв’ю ведучій інформаційного телемарафону Єдині новини Яні Брензей вона розповіла про те, як планують організувати роботу Офісу військового омбудсмена та куди можуть звертатися українські захисники вже зараз.

Як працюватиме Офіс військового омбудсмена

– Я переконана, і ми про це пишемо в законопроєкті, що у кожному відомстві має бути створено підрозділ, який відповідає за права людини. Як зараз, наприклад, у Міністерстві оборони створено Центральне управління захисту прав військовослужбовців. Попри те, що досі неукомплектований штат і всі проблеми, вони показали свою ефективність, – зазначила вона.

Ольга Решетилова переконана, що такі самі підрозділи мають бути у Національній гвардії, Державній прикордонній службі, Службі безпеки України та інших, щоб дати їм можливість внутрішньо розв’язати свої проблеми.

– Якась частина скарг і проблемних питань надходитиме туди. Якщо вони будуть неефективними, тоді включається Офіс військового омбудсмена, також в найскладніші та резонансні питання. Це вже задача офісу, – пояснила вона.

За словами Ольги Решетилової, передбачається, що в Офісу військового омбудсмена має бути щонайменше три територіальних управління.

– Це взаємодія з військовими частинами на місцях, можливо, з місцевою владою для розв’язання якихось проблем з місцевими правоохоронними органами. Я думаю, орієнтовно штат має бути близько 150 людей загалом. До речі, цю ідею озвучив заступник міністра оборони нещодавно. Я думаю, що це реалістична цифра, – вважає вона.

Куди можуть звертатися українські військові

– Так, звісно, звертатися потрібно. Я опублікувала на своїй сторінці в Facebook той номер телефона та E-mail, на який можна писати вже зараз. Будь ласка, зайдіть на мою сторінку, Ольга Решетилова. Ми найближчим часом створимо офіційні пошти уповноваженої – тоді я оновлю ці дані.

Але в будь-якому разі ви можете писати мені у приватні повідомлення в соцмережах, на цю пошту, на той номер телефона. Бажано не телефонувати, а писати в месенджерах, тому що дуже велика кількість дзвінків, – розповіла уповноважена президента.

Ольга Решетилова зазначила, що разом з нею працює юристка з Медійної ініціативи за права людини.

– Якщо є питання, бо військовослужбовець потребує консультації, то вона консультує. Якщо більш серйозні питання – вона обробляє, ми оформляємо звернення і реагуємо на них, – наголосила вона.

З якими питаннями можуть звертатися військові

– Якщо ви вважаєте, що вам віддають, наприклад, незаконні накази, у вашій частині відбуваються якісь незаконні дії, якщо вашу честь і гідність принижують з боку командирів чи державних органів, то можете звертатися, – сказала уповноважена президента.

За її словами, бувають ситуації, коли йдеться про катування чи побиття українських військовослужбовців – це відповідальність правоохоронних органів. Проте вона обіцяє тримати на контролі такі випадки.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

– До мене з такими випадками потрібно звертатися обов’язково. Особлива моя повага жінкам-військовослужбовицям. І я хочу сказати, що ви завжди можете розраховувати на мою підтримку, – наголосила Ольга Решетилова.

Залишити відповідь