Зюбаненко приховав від НАЗК нерухомість в будинку, який зводив підрядник скандального міліцейського довгобуду

Події України

Начальник Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Сергій Зюбаненко приховав від декларування нежитлове приміщення на 125 кв.м. у Львові, записавши його на рідного брата, який проживає у Кременчуці Полтавської області.

Як відомо, в другій половині березня депутати усіх рівнів та держслужбовці подають електронні декларації про майновий стан. Подав свій звіт і Сергій Вікторович Зюбаненко. Зокрема, з нерухомості він вказав квартиру та гараж у Львові (118,8 та 13,7 кв. м. відповідно), де з 2014-го по 2020-ий він працював начальником міської міліції та заступником начальника обласної поліції. А також земельну ділянку площею 1000 кв. м в селі Погребняки на Полтавщині.

Однак, дещо пан Зюбаненко у декларацію вносити не захотів.

На його рідного брата, Олександра Вікторовича Зюбаненка, про якого ми розповіли тернополянам у лютому 2024 року в матеріалі «Що ще приховує пан Зюбаненко? Як брат начальника Кременчуцької міліції уникнув покарання за вбивство», записане нежитлове приміщення №32 на 125,1 кв.м. у Львові на вулиці І.Мечникова, 16и. Право власності на це майно оформлено 10.11.2023 року.

До слова, Олександр Зюбаненко усе життя мешкає у Кременчуці, де займається ремонтом комп’ютерів і периферійного устатковання.

Будинок за цієї адресою зводила та сама будівельна компанія – «Еко-Дім» – яка зводила елітний ЖК «Золотий горіх» на вулиця Бойківська, 5б, де у Сергія Зюбаненка знаходиться згадана вище «подарована» тещею квартира та гараж.


Львівський довгобуд міліції від компанії “Еко-Дім”

У 2023 році об’єктом нашого розслідування став горезвісний довгобуд міського управління міліції на вул. Стрийська у Львові та жага Сергія Зюбаненка до піару, зокрема, на ремонтах та будівництвах.

Ще через рік, у жовтні минулого року, ми писали, що Сергій Зюбаненко у 2014 році став власником квартири у щойно збудованому елітному ЖК «Золотий горіх» на вулиця Бойківська, 5-б та гаража у сусідньому будинку під номером 5-г. Тоді пан Зюбаненко очолював Львівське міське управління ГУ МВС України.

Тоді ми згадували про переїзд пана Зюбаненка з Кременчука до Львова та про квартиру площею 118,8 кв. м. в будинку на вулиці Бойківській, отриману дружиною Сергія Зюбаненка від матері на підставі договору дарування. Також ми зазначали, що вартість нерухомості дружини пана Зюбаненка львівські журналісти свого часу оцінили не менше ніж у $150 тис. Нині квартира у цьому ЖК площею 113 кв.м. оцінюється у 330 тисяч доларів.

Ми продовжили історію довгобуду, посилаючись на матеріали видання «Наші гроші» за 2013 рік, у яких йшлося, що Управління капітального будівництва Львівської міськради за результатами тендеру уклало угоду з ПАТ «Холдингова компанія «Еко-Дім» на будівництво приміщення для Львівського міського управління ГУ МВС України за 44,10 млн грн.

Видання зазначало, що власником фірми ХК «Еко-Дім» є ТзОВ «Управляюча компанія «Еко-Дім», засновниками якої, у свою чергу, були Володимир та Ігор Артемовичі.

Офіс компанії знаходиться на тій же вулиці Бойківська, 5 тільки під літерою “а”

Далі медіа наводило зв’язки Артемовичів з Романом Козаком, батьком Тараса Козака, колись заступника голови ДПА у Львівській області (1998-2003), начальника Західної регіональної митниці (2003-2005), заступника голови Держмитслужби України (2005-2010), та, на той час (2013 рік) – депутата Львівської обласної ради і заступника Віктора Медведчука по ГО “Центр Правова Держава”.

Своєю чергою «NGL Media» більше ніж через місяць проінформувало, що Львівське міське управління ГУ МВС України у Львівській області акцептувало пропозицію ПАТ «Холдингова компанія «Еко-Дім», яке станом на вересень було готове збудувати нове приміщення для міліції вже за 41 млн 149,9 тис. грн.

Також зазначалося, що у Віснику держзакупівель відсутня інформація, чому через два дні після публікації результатів тендеру міськради було оголошено новий тендер на будівництво офісу для міської міліції – тепер вже Львівським міським управлінням міліції. А ще у новому тендері змінилася документація торгів щодо технічного завдання. Обсяг деяких робіт було зменшено. Наприклад, у липневому тендері у розділі «загальнобудівельні роботи» було вказано, що потрібно перевезти 3955,9 т грунту, натомість у вересневому — лише 1160,9 т.

Якщо раніше роботи мали завершити до кінця 2014 року, то тепер — до кінця 2015-го, або до повного виконання сторонами договірних зобов’язань. Окрім того у графі “джерела фінансування” до коштів місцевих бюджетів додали “кошти державного бюджету України”.

Що цікаво, за даними «NGL Media», яке посилалося на Вісник держзакупівель, жодного іншого тендеру за останні п’ять років компанії з групи «Еко-Дім» не вигравали.


“Еко-Дім” для Зюбаненка

Післямова

Як відомо, у 2014 році будівництво міського управління міліції призупинили.

У ГУ Нацполіції пояснили, що втілення проєкту затяглось “здебільшого через бюрократичні нюанси і незрозумілий механізм освоєння коштів”. Це формулювання – “незрозумілий механізм освоєння коштів” – зустрічається у всіх відкритих джерелах без будь-якого роз’яснення. Втім, воно беззаперечно вказує на корупційну складову під час будівництва. Місцеві журналісти, з якими ми поспілкувалися, деталей вже не пам’ятають, але точно пригадують перевірки зі столиці, внутрішній скандал і “заслання” пана Зюбаненка в заступники начальника обласного управління.

Станом на 2015 рік будівництво профінансували на загальну суму 13,258 мільйонів гривень, виділених МВС України та Львівською міською радою, що становило близько мільйона доларів за курсом 2013-2014 років.

Ось що збудували на цю суму станом на 2015 рік:

А ось так стало ще через п’ять років:

Отже, робимо висновок:

Сергій Зюбаненко з 2014 року володіє квартирою, яку йому нібито подарувала теща, у будинку, який зводила компанія – недобросовісний підрядник міліцейського довгобуду, з якою саме він і підписував договір під час головування у міській міліції Львова.

А у 2023 році рідний брат пана Зюбаненка, який все життя проживає у Кременчуці, стає власником нежитлового примішення на 125 кв.м. у будинку, який зводила все та ж компанія. Вочевидь, ми маємо справу з корупційною оборудкою та, як мінімум, спробою приховати від декларування коштовне майно, походження якого Сергій Зюбаненко пояснити не може.


Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь