15 років за держзраду: Засуджено очільника окупаційної адміністрації Станично-Луганського району

Засуджено колишнього керівника Станично-Луганської селищної військово-цивільної адміністрації та двох його спільників.
Про це повідомила Спецпрокуратура Східного регіону.
Їм інкриміновано вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, зокрема державної зради та колабораційної діяльності.
Прокурори довели, що після окупації Станиці Луганської військами рф у лютому 2022 року колишній очільник Станично-Луганської ВЦА добровільно перейшов на бік ворога та погодився очолити створену окупаційною владою так звану «Адміністрацію Станично-Луганського району ЛНР». Надалі він організовував діяльність незаконного органу влади, виконував вказівки окупаційної адміністрації, сприяв впровадженню її нормативних актів та забезпечував функціонування підприємств, установ і організацій за правилами держави-агресора.
У березні 2022 року він залучив до діяльності окупаційної адміністрації двох осіб, які добровільно обійняли посади його заступників. Вони виконували організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, забезпечували діяльність підконтрольних окупаційній владі органів, установ і підприємств, а також здійснювали заходи щодо комплектування незаконного органу влади кадрами.
Дослідивши надані стороною обвинувачення докази, суд визнав їх достатніми для доведення вини обвинувачених та ухвалив обвинувальний вирок.
Колишнього керівника ВЦА визнано винним за ч. 1 ст. 111 та ч. 5 ст. 111-1 КК України й призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна та позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 15 років.
Двох його спільників визнано винними за ч. 5 ст. 111-1 КК України та призначено покарання у виді 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських функцій в органах влади та місцевого самоврядування, строком на 15 років.
Як повідомляла АрміяInform, суд визнав окупаційного губернатора Херсонщини воєнним злочинцем.