600 тисяч євро від Вільнюса: у Києві відкрили нову зелену зону на Оболоні

Політика

У столиці з’явився новий громадський простір для відпочинку та прогулянок мешканців і гостей міста. Про відкриття Вільнюського скверу та пішохідного мосту повідомив мер Києва Віталій Кличко.

Нову локацію на території парку на вулиці Прирічній в Оболонському районі відкрили разом із мером Вільнюса Валдасом Бенкунскасом та послом Литовської Республіки в Україні Інгою Станітє-Толочкєнє.

Пішохідний міст збудували через заводь за мотивами мосту короля Міндаугаса у Вільнюсі.

«Цей проєкт втілили в партнерстві столиць України та Литви. На його реалізацію у 2026 році мерія Вільнюса за сприяння Державної установи «Центральне агентство з управління проєктами» виділила 600 000 євро», – повідомив Віталій Кличко.

Мер Києва підкреслив, що нова гарна зелена зона символізує багаторічне партнерство Києва і Вільнюса та підтримку України нашими партнерами.

«Під час підготовки концепції змін провели три етапи відкритих громадських консультацій з мешканцями. Проєкт має важливу соціальну складову – під час війни такі місця допомагають людям відновлюватися емоційно та підтримувати психологічну стійкість», – підкреслив Віталій Кличко.

Віталій Кличко подякував місту-побратиму Вільнюсу за фінансову підтримку проєкту та за всю допомогу за час повномасштабної війни.

Зокрема, у 2023 році литовська столиця передала Києву 20 генераторів, газові плити з балонами, батарейки та пристрої для підзарядки, ліхтарики, термоодяг. Також Вільнюс перерахував до благодійного фонду «Майбутній Київ» 500 тис. євро.

Цього року мерія Вільнюса виділила 80 000 євро на закупівлю сонячних батарей для потреб Київського пансіонату ветеранів праці.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь