Понад 5,4 млн грн збитків на закупівлі електроенергії для шкіл: у Києві підозрюють експосадовця управління освіти Солом’янської РДА

Політика
Понад 5,4 млн грн збитків на закупівлі електроенергії для шкіл: у Києві підозрюють експосадовця управління освіти Солом’янської РДА

25 Чер, 14:01

У Києві колишньому начальнику Управління освіти Солом’янської РДА повідомили підозру у розтраті бюджетних коштів під час закупівлі електричної енергії для освітніх закладів району. Про це повідомили в пресслужбі поліції Києва.

За даними досудового розслідування, Управління освіти Солом’янської РДА уклало договір із постачальником на закупівлю електроенергії для потреб закладів освіти району.

У подальшому до укладеної угоди неодноразово вносили зміни, якими збільшували вартість електричної енергії. При цьому відповідного документального підтвердження фактичного коливання цін на ринку для таких змін не було.

Через це ціна закупівлі електроенергії була безпідставно підвищена, а бюджетні кошти перераховані постачальнику за завищеною вартістю.

Відповідно до висновків експертів, такими діями територіальній громаді Києва завдано збитків на суму понад 5,4 мільйона гривень.

Правоохоронці встановили, що до можливого вчинення правопорушення причетний колишній керівник Управління освіти Солом’янської РДА, який підписував договір та додаткові угоди щодо збільшення вартості електроенергії.

«Слідчі повідомили чоловіку про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинена за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах», – йдеться в повідомленні.

Фігуранту загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років.

«Київщина 24/7» також повідомляла, що у Києві заступнику директора комунального підприємства з утримання зелених насаджень Голосіївського району повідомлено про підозру у розтраті бюджетних коштів. Посадовець у грудні 2025 року уклав договір на закупівлю ґрунтосуміші за завищеною вартістю, що суттєво перевищувала ринкові ціни. Експертиза встановила, що через цю закупівлю бюджет Києва переплатив понад 700 тис. гривень, що спричинило відповідні збитки.

Читайте також: Закупили дизель із переплатою понад 62 млн грн: У Києві повідомили підозру екпосадовцю «Укргазвидобування»

Фото: поліція Києва

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь