Співучасник теракту проти військового ЗСУ у Києві уклав угоду зі слідством і отримав 5 років тюрми

Дніпровський районний суд міста Києва затвердив угоду про визнання винуватості у справі про державну зраду і замах на вчинення терористичного акту. Перед судом постав чоловік, який виконував роль виробника саморобної бомби, за допомогою якої куратори з рф планували ліквідувати українського військовослужбовця. Слідство встановило, що у листопаді 2024 року обвинувачений через месенджер Signal вийшов на зв’язок із представником російських спецслужб і погодився за грошову винагороду влаштувати вибух у Київській області. Про це стало відомо з вироку від 22 червня.
Діючи за інструкціями куратора, він придбав у магазинах необхідні інгредієнти, у власній квартирі виготовив саморобний вибуховий пристрій та залишив його у дворі будинку. Зі схованки небезпечний пакунок забрала жінка-співучасниця, яка перевезла його за іншою адресою та залишила біля автомобіля, яким користувався військовослужбовець Збройних Сил України.
Проте протиправні дії були вчасно викриті українськими правоохоронцями, і невстановлена особа, не дочекавшись військового, привела пристрій у дію не в запланований час, а лише з метою недопущення розкриття злочинної діяльності, внаслідок чого стався вибух без заподіяння збитків чи жертв.
Через півтора року після затримання чоловік уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. При визначенні покарання суд врахував його щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, притягнення до кримінальної відповідальності вперше, молодий вік, а також те, що фігурант добровільно перерахував на потреби Національної гвардії України 350 тисяч гривень. З урахуванням цих факторів та відсутності заподіяної шкоди, суд призначив узгоджене сторонами покарання — 5 років і 1 місяць позбавлення волі без конфіскації майна.
Раніше «Київщина 24/7» повідомляла про те, що завдяки потужній доказовій базі Головного управління внутрішньої безпеки та слідчих СБУ, Шевченківський районний суд міста Києва ухвалив вирок колишньому високопосадовцю української спецслужби, який виявився глибоко законсервованим агентом російської фсб. Полковника СБУ засуджено до найсуворішого покарання — довічного позбавлення волі.
Читайте також: У Бучі зрізають дерева на вулиці Енергетиків: мешканці обурені реконструкцією за 169 млн грн
Фото: ілюстративне
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.