Антисанітарія та комунальний колапс: студенти КНЕУ скаржаться на навалу тарганів та тижневі відключення води

Політика

Напередодні старту вступної кампанії довкола Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана (КНЕУ) спалахнув гучний публічний скандал. Студенти вишу масово скаржаться на нестерпні побутові умови в житлових корпусах: засилля величезних комах, тривалу відсутність гарячої води та раптові вимкнення електроенергії через борги закладу. Ситуація набула значного розголосу в мережі, змусивши відреагувати керівництво університету. Про це повідомляє інформатор.

За словами мешканців студмістечка, побутові негаразди мають системний характер. Якщо взимку в кімнатах панував критичний холод, то в червні молодь змушена тижнями жити без гарячого водопостачання та митися в занедбаних душових з грибком і обваленою стелею. Ситуацію загострює катастрофічний санітарний стан: корпусами повзають великі таргани, а прохання про дезінсекцію адміністрація ігнорувала понад місяць, аргументуючи перенесення процедури відсутністю світла. Замість вирішення проблеми, у студентських чатах просто обмежили можливість робити скриншоти.

Коли скандал потрапив у медіапростір, ректор КНЕУ Дмитро Лук’яненко озвучив офіційну версію подій. За його словами, ситуація навколо гуртожитків сильно перебільшена, а критичні звинувачення не повною мірою відповідають дійсності:

  • Проблема з водою: за твердженням ректора, гаряче водопостачання було відсутнє лише одну-дві доби через технічну поломку застарілих котлів у центральній котельні;
  • Вимкнення світла: знеструмлення корпусів керівник назвав технічним збоєм під час переукладання договору з енергопостачальною компанією у квітні. Він запевнив, що університет повністю платоспроможний і наразі заборгованостей немає.

Заяви очільника КНЕУ викликали нову хвилю критики з боку студентства, яке звинуватило керівництво у відвертому викривленні фактів. На підтвердження тривалої відсутності води мешканці оприлюднили скриншоти офіційних попереджень від комендантів, датовані ще 4 червня, які доводять, що обмеження тривали тижнями, а не два дні.

Наразі під потужним публічним тиском адміністрація почала частково ліквідовувати наслідки колапсу. Подачу гарячої води вже вдалося відновити у гуртожитках №1, №3 та №5. Водночас мешканці корпусів №2 та №4 досі залишаються без базових зручностей, а питання проведення капітальних ремонтів та масштабної дезінсекції приміщень від шкідників залишається відкритим.

«Київщина 24/7» також повідомляла, що у Білій Церкві поліція перевіряє інформацію про можливе неналежне утримання страуса. 23 лютого в одному із соціальних застосунків правоохоронці виявили публікацію, оприлюднену зоозахисною організацією, в якій йшлося про ймовірне порушення правил утримання страуса в місті Біла Церква. У повідомленні зазначалося, що птаха нібито тримають у гаражному приміщенні.

Читайте також: Салон краси чи катівня? У Києві грумерка мало не вбила собаку

Фото: «Київщина 24/7»

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь