Понад 2 млн грн, виділені на відновлення ветеранів – привласнили: на Київщині затримали 5 фігурантів

Політика
Понад 2 млн грн, виділені на відновлення ветеранів – привласнили: на Київщині затримали 5 фігурантів

22 Чер, 21:30

На Київщині п’ятьом учасникам схеми повідомили підозру за привласнення понад 2 млн грн на ремонті ветеранського центру. Про це повідомили в пресслужбі поліції Київщини.

Як встановили правоохоронці, до схеми був залучений директор державного підприємства, який нібито долучив до протиправної діяльності свого заступника, колишнього керівника центру, представників підрядних організацій, інженера технічного нагляду та інших осіб із близького оточення.

За матеріалами слідства, учасники групи привласнювали державні кошти під час виконання будівельних і ремонтних робіт на об’єктах центру, де проходять лікування та відновлення ветерани війни.

Правоохоронці з’ясували, що фігуранти систематично вносили до актів виконаних робіт неправдиві відомості щодо фактичних обсягів проведених робіт, вартості використаних будівельних матеріалів та якості їх виконання. Для надання схемі вигляду законності до неї залучили інженера технічного нагляду, який підписував відповідні документи без реального контролю за процесом проведення робіт.

За попередніми підрахунками, сума збитків, завданих державному бюджету, перевищує 2 мільйони гривень.

Крім того, слідство встановило, що директор державного підприємства організував фіктивне працевлаштування двох осіб із оформленням бронювання, щоб вони могли уникнути мобілізації.

П’ятьох фігурантів затримали у порядку статті 615 Кримінального процесуального кодексу України.

«Слідчі слідчого управління поліції Київщини за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури відповідно до ролей та участі в злочинній діяльності повідомили про підозру п’ятьом зловмисникам за фактом перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та легалізація майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 Кримінального кодексу України)», – йдеться в повідомленні.

Наразі правоохоронці проводять необхідні слідчі дії та встановлюють інших осіб, які можуть бути причетними до вчинення злочину.

«Київщина 24/7» також повідомляла, що на Київщині суд відсторонив від посади ще одного фігуранта розслідування щодо привласнення частини земельної ділянки комунальної власності у Білоцерківському районі. Посадовиця разом із державним кадастровим реєстратором організували схему привласнення частини шкільного стадіону в центрі села Томилівка.

Читайте також: Здав прямо у руки патрульним: у Києві водій таксі зірвав доставку великої партії наркотиків

Фото: поліція Київщини

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь