Понад 800 тис. грн збитків: у Києві підозри отримали посадовець ШЕУ та директор фірми через фіктивний ремонт доріг

Політика
Понад 800 тис. грн збитків: у Києві підозри отримали посадовець ШЕУ та директор фірми через фіктивний ремонт доріг

25 Чер, 16:58

У Києві повідомили підозру очільнику одного з ШЕУ та директору приватної компанії у справі щодо незаконного використання бюджетних коштів, передбачених на ремонт дорожньої інфраструктури. Про це повідомили в пресслужбі Київської міської прокуратури.

Слідство встановило, що протягом травня–вересня 2025 року приватне підприємство виконувало роботи з ліквідації вибоїн на дорогах міста. У звітній документації зазначалося використання спеціалізованої дорожньої техніки для проведення ремонту.

Втім, під час перевірки виявилося, що на частині вулиць, які були вказані в актах виконаних робіт, ремонтні заходи фактично не здійснювалися. Крім того, техніка, за роботу якої комунальне підприємство перерахувало кошти, у зазначений період перебувала в іншому населеному пункті та не могла використовуватися на об’єктах у Києві.

Попри відсутність фактичного виконання окремих робіт та використання заявленої техніки, за документами підряднику було сплачено понад 800 тисяч гривень бюджетних коштів.

Слідство вважає, що посадовець комунального підприємства та керівник підрядної організації внесли недостовірні відомості до офіційних документів і допустили незаконне використання бюджетних грошей.

Їм інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення) та ч. 4 ст. 191 КК України (розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем).

Фігуранту загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років із забороною обіймати окремі посади чи займатися певною діяльністю до трьох років, а також позбавлення волі від двох до п’яти років із можливим штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

«Київщина 24/7» також повідомляла, що Київська міська прокуратура повідомила підозру шістьом особам через заволодіння 49,2 млн грн бюджетних коштів, виділених на гуманітарне розмінування територій Миколаївщини. Упродовж 2024–2025 років була створена мережа взаємопов’язаних підприємств, які брали участь у тендерних процедурах на виконання робіт із розмінування сільськогосподарських земель у Миколаївській, Херсонській та Чернігівській областях.

Читайте також: Майже 3 млн грн «на харчуванні дітей»: у Києві викрили привласнення коштів через закупівлі для шкіл і садочків

Фото: Київська міська прокуратура

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь