Повернення мільйонів до бюджету: нафтова компанія у Києві відшкодувала понад 17 млн грн несплачених податків

Завдяки спільній роботі прокурорів та детективів Бюро економічної безпеки (БЕБ), столичне приватне товариство у повному обсязі компенсувало державі збитки, завдані через фінансові махінації. Кошти у розмірі понад 17 мільйонів гривень уже офіційно надійшли до державного бюджету. Про це повідомляє Київська міська прокуратура.
Перед цим, за процесуального керівництва прокурорів Київської міської прокуратури, директору цієї київської компанії, яка спеціалізується на оптовій та роздрібній торгівлі нафтопродуктами, було офіційно повідомлено про підозру в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.
Під час проведення досудового розслідування аналітики та детективи встановили, що керівництво паливної компанії використовувало протиправний механізм для штучного заниження податкових зобов’язань:
- Суть махінації: протягом двох років службові особи підприємства укладали фіктивні безтоварні договори з підставними структурами;
- Сума збитків: завдяки цій схемі компанія ухилилася від сплати податку на додану вартість (ПДВ) на загальну суму 17,2 мільйона гривень.
Дії топменеджера правоохоронці кваліфікували за частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України (умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), вчинене особою, яка зобов’язана їх сплачувати, якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах).
Усвідомлюючи невідворотність покарання та суворість санкцій кримінальної статті, керівництво компанії вирішило піти на співпрацю зі слідством. У ході досудового розслідування фігуранти повністю визнали провину та компенсували завдані державі фінансові втрати, перерахувавши всі 17,2 млн грн на казначейські рахунки.
Комплекс слідчих дій у кримінальному провадженні забезпечували детективи Територіального управління БЕБ у місті Києві. Оскільки завдані бюджету збитки повністю відшкодовані до притягнення до кримінальної відповідальності, це суттєво вплине на подальший розгляд справи у суді.
«Київщина 24/7» також повідомляла, що у Києві повідомили підозру посереднику у пособництві у заволодінні понад 6,8 млн грн коштів ПАТ «Укрнафта» під час постачання неякісних рукавиць. Підозрюваний не був службовою особою компанії-постачальника, однак діяв в її інтересах і виконував функції координатора та посередника між постачальником і замовником.
Читайте також: Фіктивне розмінування на понад 49 млн грн: у Києві 6 осіб підозрюються у заволодінні коштами
Фото: «Київщина 24/7»
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.