Свято музики на вулицях Львова: фестиваль для всіх просто неба

Події України
Поділитись

Кожного 21 червня, у день літнього сонцестояння, у Львові проводиться фестиваль «Свято Музики», який є доступним для усіх.

Історія свята

Загалом усе почалось у Франції на початку 1980-х років, коли міністерство культури помітило, що музика здебільшого не покидає приміщень і багато гуртів залишаються непочутими й не впізнаваними, тоді й запровадили таку річ, щоб принаймні в якийсь день всі музиканти, оркестри, хори були рівними й прозвучали для людей просто на вулицях.

А вже 2013 року Львів долучився до цієї традиції.

Оскільки у Львові жива вулична музика є звичною, продовження такої ініціативи було досить логічним. Тут справа у почуттях – люди йдуть туди, де лунає музика, що розкидана по різних міських локаціях.

У чому суть ?

Така традиція є хорошою нагодою обʼєднати людей, а саме обʼєднати музикою. Також, що найважливіше у наш час, можна зібрати кошти на підтримку Збройних сил України, тож проводяться аукціони, організатори й учасники події закликають донатити для наших Захисників і Захисниць.

Є можливість почути улюблених виконавців безкоштовно. Минулої неділі були багатьом відомі гурти: «Мертвий Півень», «Сервант» й «NAZVA», що виконували найвідоміші свої пісні, а також свої нові композиції, які ще тільки готуються до виходу.

Музика у Львові звучить щодня. А ми з нетерпінням чекаємо, коли вона вилиється на вулиці міста у єдиному співочому і переможному оркестрі – просто неба – мирного та спокійного. 

На святі музики побувала Тетяна Липко 

Читайте також: фестиваль “Faine Misto” та його історія 

Залишити відповідь