Трансформація Сил оборони змінить сприйняття військової служби — командувач НГУ

Трансформація Сил оборони спонукатиме людей переосмислити бачення військової служби і вже за рік може дати відчутні результати.
Про це сказав командувач Національної гвардії України генерал-майор Олександр Півненко в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.
Він зауважив, що є люди, які взагалі не хочуть воювати, а є і ті, хто просто бояться, бо їх начебто одразу відправлять до штурмового підрозділу, і вони загинуть.
«Допускаю, що через рік при нормальних умовах і нормальному підході прийде переосмислення бачення служби. Але розподіл на тих, хто хоче воювати і тих, хто не хоче воювати, не працює — або ми всі захищаємо свою країну, або ми всі програємо війну», — зазначив Олександр Півненко.
«Ти сам обираєш бригаду»: військовий пояснив, чому нові контракти можуть зацікавити цивільних

За його словами, важливим питанням є грошове забезпечення бійців і воно має відповідати гідному рівню.
«Людина не повинна отримувати 20 тисяч гривень зараз, це має бути сума в $1,5 тисячі, яку має військовослужбовець країн НАТО, який тільки прийшов на службу. Питання в тому, що ми багато коштів витрачаємо на засоби, а на гідну зарплату військовим потрібно десь знайти кошти. Впевнений, що це питання вирішується на серйозному державному рівні і буде результат», — сказав генерал-майор.
Командувач НГУ прокоментував можливість демобілізації, зазначивши, що вона можлива лише за певних умов.
«Якщо сьогодні припинення вогню по лінії бойового зіткнення, то через рік піде демобілізація. Ті люди, які призвалися на службу в 2022 році, будуть першими, потім, через певний час, десь за пів року, підуть ті, які в 2023 році прийшли служити. А якщо одразу демобілізувати 700-800 тисяч — то хто ж залишиться на позиціях? Плюс є умови нових контрактів і часткового звільнення військовослужбовців за цими умовами. Демобілізація — важлива історія, але при певних умовах», — сказав він.
«Хлопці рік відслужили й пішли додому»: морпіх пояснив, чому довіряє новому контракту

Як повідомляла АрміяInform, нова контрактна модель, яка є частиною першого етапу трансформації Сил оборони, дозволяє перейти на службу з чітко визначеними строками.
Йдеться, зокрема, про піхотно-штурмовий контракт терміном 10 місяців для чинних військовослужбовців, а також базові та бойові контракти на 24 місяці.
Військові, які вже служать за контрактом, зможуть перепідписати його на нових умовах — із чіткими термінами служби та відстрочкою, яка враховуватиме вже відслужений час.
Детально ознайомитися з умовами нових контрактів та обрати посаду можна за посиланням.