Україна повернула з російського полону 160 захисників після трьох років полону: серед них 115 оборонців Маріуполя
26 Чер, 15:29
В Україну з російського полону ще 160 українських захисників. Усі звільнені цього разу перебували в неволі ще з 2022 року. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Президент зазначив, що серед визволених є військовослужбовці Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Вони захищали Україну в Маріуполі та на «Азовсталі», а також на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.
Президент подякував команді, яка щодня працює над поверненням українців із неволі, а також підрозділам, які на передовій поповнюють обмінний фонд для України. Він наголосив, що держава пам’ятає про всіх, хто перебуває в полоні, і перевіряє кожне прізвище, щоб повернути додому і військових, і цивільних.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими уточнив, що це був 76-й обмін полоненими, проведений за дорученням президента України. У результаті чергового комбінованого обміну з російської неволі визволили 160 українських воїнів, які перебували в полоні з 2022 року.
За даними Координаційного штабу, серед визволених — 115 оборонців Маріуполя. Крім солдатів і сержантів, Україні вдалося повернути 58 офіцерів. Наймолодшому зі звільнених захисників 26 років, найстаршому — 66.

Усі визволені українці пройдуть медичний огляд, отримають необхідне лікування, грошові виплати, документи та будуть направлені на реабілітацію для повернення до суспільства після тривалої ізоляції в російському полоні.
У Координаційному штабі також висловили вдячність Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за важливе посередництво й сприяння в організації обміну, а також усім державним структурам, організаціям і фахівцям, які щодня працюють над поверненням українських громадян додому.
Загалом за час роботи Координаційний штаб повернув із російської неволі 9606 військових і цивільних українців. У штабі наголосили, що робота над визволенням кожного громадянина України триває.



«Київщина 24/7» також повідомляла, що напередодні світлого свята Великодня, відбувся 72-й обмін полоненими. У результаті перемовного процесу, Координаційним штабом за дорученням Президента України, з російської неволі повернуто 175 військовослужбовців та 7 цивільних громадян України.
Читайте також: 75-й обмін полоненими: Україна повернула з російського полону 185 військових і одного цивільного
Фото: Володимир Зеленський, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.