Ремонти, укриття і генератори: Київ виділив 2,5 млрд грн на підготовку шкіл до нового навчального року

Політика
Ремонти, укриття і генератори: Київ виділив 2,5 млрд грн на підготовку шкіл до нового навчального року

26 Чер, 08:25

Столиця спрямувала 2,5 млрд грн на підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду. Про це повідомив заступник голови КМДА, депутат Київради (фракція УДАР) Валентин Мондриївський.

Фінансування передбачає виконання комплексу робіт, необхідних для безпечного та безперебійного функціонування шкіл і дитячих садків. Зокрема, кошти виділили на ремонт приміщень, облаштування укриттів, модернізацію інженерних мереж, проведення протипожежних заходів та забезпечення закладів альтернативними джерелами енергопостачання.

За словами Валентина Мондриївського, попри умови воєнного стану, пріоритетом міської влади залишається створення безпечних і комфортних умов для дітей.

«Попри воєнний стан, наше головне завдання незмінне – 1 вересня діти мають прийти в безпечні, комфортні та готові до будь-яких викликів заклади освіти. Тому одночасно з підготовкою до нового навчального року в місті проводимо масштабну підготовку для забезпечення стабільного функціонування шкіл і дитячих садків під час опалювального сезону та можливих перебоїв з електро- і теплопостачанням», – наголосив він під час наради з головами районних державних адміністрацій.

У навчальних закладах столиці наразі тривають ремонти покрівель і фасадів, оновлення вікон, модернізація інженерних мереж та перевірка систем теплозабезпечення. До середини вересня всі школи та дитсадки повинні отримати акти готовності до роботи в опалювальний сезон.

Окремо проводиться модернізація систем теплопостачання. У 50 столичних школах уже реконструйовано внутрішні теплові мережі, що дозволить за необхідності швидко підключати мобільні дизельні котельні.

Значну увагу місто приділяє підвищенню енергетичної стійкості освітньої сфери. Наразі генераторами забезпечено 832 заклади освіти. Також триває встановлення інверторів з акумуляторними блоками, які здатні підтримувати роботу критично важливих систем під час відключень електроенергії. Для цього в Києві реалізують окрему програму «Альтернативні джерела живлення та ремонт системи опалення у закладах освіти».

Нараду за участю керівників районів провели у новозбудованому укритті одного з ліцеїв Шевченківського району. Через відсутність сховища після початку повномасштабного вторгнення учні цього навчального закладу були змушені навчатися дистанційно. Після завершення будівництва укриття ліцей зможе повернутися до очного формату роботи.

Площа нового захисного об’єкта становить 1300 квадратних метрів, а його місткість розрахована на 600 осіб. Це також дасть змогу збільшити кількість учнів, які зможуть навчатися у закладі.

«Київщина 24/7» також повідомляла, що у Києві поступово зменшується кількість дітей, які будуть іти до перших класів і відвідуватимуть дитячі садки. Сучасні українські школярі фактично ростуть в умовах війни, а спуск в укриття під час повітряних тривог уже став для них звичною частиною шкільного дня. Водночас така реальність по-різному сприймається дорослими.

Читайте також: Опалювальний сезон під загрозою: чому громади та підрядники вимагають перегляду нових будівельних правил

Фото: Валентин Мондриївський

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь