Камери за завищеними цінами: у Києві КП «Інформатика» підозрюється у переплаті 1,6 млн грн за системи відеоспостереження

Політика
Камери за завищеними цінами: у Києві КП «Інформатика» підозрюється у переплаті 1,6 млн грн за системи відеоспостереження

23 Чер, 18:54

У Києві повідомили підозри посадовцю КП «Інформатика» та постачальнику через переплату за системи відеоспостереження. Про це повідомили в пресслужбі Київської міської прокуратури.

Як встановили правоохоронці, у 2025 році комунальне підприємство уклало договір із приватною компанією на закупівлю систем відеоспостереження. За даними слідства, посадовець КП «Інформатика» діяв у змові з керівником підприємства-постачальника та погодив придбання обладнання за цінами, які суттєво перевищували ринкові.

Слідство встановило, що приватне підприємство спочатку купувало відеокамери та карти пам’яті до них у компанії-імпортера, а потім реалізовувало обладнання комунальному підприємству зі значною націнкою. Окрім цього, постачальник включив до договору послуги зі встановлення систем відеоспостереження, хоча фактичним виконанням цих робіт займалися інші фізичні особи-підприємці.

Унаслідок придбання обладнання за завищеною вартістю комунальному підприємству, за попередніми оцінками, завдано збитків на 1,6 млн грн.

«За процесуального керівництва Дніпровської окружної прокуратури міста Києва заступнику керівника КП «Інформатика» повідомлено про підозру у розтраті бюджетних коштів, а керівнику приватного підприємства у заволодінні бюджетними грошима», – йдеться в повідомленні.

Дії заступника керівника КП «Інформатика» та керівника приватного підприємства кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — розтрата та заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах.

Посадовцю комунального підприємства суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років та з конфіскацією майна.

«Київщина 24/7» також повідомляла, що у Києві повідомили підозру чотирьом фігурантам справи щодо завищених закупівель медичного обладнання для державної установи. Серед підозрюваних — заступник директора медичного центру, посередник та двоє представників компанії-постачальника. Йдеться про закупівлі апаратури та інструментів для операційних блоків, системи візуалізації для торакальної хірургії та інших медичних матеріалів, що використовуються під час хірургічних втручань.

Читайте також: Біологія за завищеними цінами: у Києві посадовиця «Освітньої агенції міста Києва» підозрюється у переплаті майже 700 тис. грн за обладнання

Фото: Київська міська прокуратура

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь