Втік зі служби і став наводити росіян: у Запоріжжі затримали дезертира-коригувальника
Затримано місцевого мобілізованого, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з фсб.
Про це повідомила 23 червня Служба безпеки України.
За матеріалами справи, дезертир потрапив до уваги російської спецслужби, коли після втечі з підрозділу почав писати прокремлівські коментарі у чатах телеграм-каналів.
Встановлено, що в месенджері на нього вийшов співробітник фсб і запропонував співпрацю. Після вербування агент почав збирати для рашистів дані про місця дислокації Сил оборони.
Для цього він контактував зі знайомими, в яких під час побутових розмов завуальовано випитував «потрібну» йому інформацію.
За оперативною інформацією, у разі одержання орієнтовних геолокацій фігурант виходив на місцевість, щоб провести там дорозвідку і «прозвітувати» куратору від фсб.
Задокументовано, як агент позначав на гугл-картах розташування потенційних «цілей» і відправляв відповідні скріншоти російській спецслужбі.
Співробітники СБУ завчасно викрили зловмисника і провели заходи для убезпечення локацій Сил оборони в зоні ворожої розвідактивності.
Надалі Служба безпеки затримала фігуранта за місцем його проживання. Під час обшуку в нього виявлено два мобільні телефони, які він по черзі використовував для законспірованих контактів з фсб через анонімний чат у месенджері.
Слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
– ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
– ч. 1 ст. 408 (дезертирство).
Зловмисник перебуває під вартою без права внесення застави. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як повідомляла АрміяInform, засуджено агента росіян, який готував теракти в Києві.