Масштабні махінації на ремонтах парків: у КО «Київзеленбуд» викрили організовану групу, що привласнила 3 млн грн

Політика

У столиці викрили організовану злочинну групу, до складу якої входили посадовці комунального об’єднання «Київзеленбуд» та представники комерційної структури. Зловмисники налагодили корупційну схему, завдяки якій заволоділи майже 3 мільйонами гривень бюджетних коштів під час проведення ремонтних робіт у чотирьох київських парках. Про це повідомила Київська міська прокуртура.

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури семи учасникам злочинного угруповання вже офіційно повідомлено про підозру в заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.

Слідство встановило, що у 2024 році КО «Київзеленбуд» уклало низку договорів із приватним товариством-підрядником. Угоди передбачали виконання ремонтних робіт на території таких відомих столичних зон відпочинку:

  • Парк «Нивки»
  • Парк «Орлятко»
  • Парк «Радунка»
  • Парк «Юність»

Учасники схеми, діючи за попередньою змовою, умисно вносили до офіційної кошторисної документації суттєво завищені ціни на базові будівельні матеріали. Зокрема, штучно накручувалася вартість бетонних сумішей, армувальних сіток, кабелів живлення та тротуарної плитки.

Проведені в межах розслідування профільні судові експертизи чітко підтвердили: внаслідок таких дій за чотирма підписаними договорами комунальне об’єднання безпідставно переплатило за ремонти понад 3 мільйони гривень з міського бюджету.

У межах кримінального провадження підозри у складі організованої групи (ОГ) отримали семеро осіб, кожен із яких виконував свою роль у махінації:

  1. Організатор схеми — фактичний власник приватного товариства, яке постачало будівельні матеріали та безпосередньо виконувало підрядні роботи в парках.
  2. Співорганізатор схеми — колишній заступник генерального директора КО «Київзеленбуд», який безпосередньо забезпечив погодження та розробку кошторисної документації із роздутими цінами.
  3. Заступник начальника управління КО «Київзеленбуд».
  4. Провідний фахівець відділу кошторисної роботи КО «Київзеленбуд».
  5. Три працівники компанії-підрядника, які відповідали за технічне виконання та оформлення документів.

Дії всіх семи фігурантів кваліфіковано за найсуворішою частиною майнової статті — частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою).

Санкція цієї статті передбачає безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з обов’язковою конфіскацією майна.

Наразі правоохоронці продовжують комплексне досудове розслідування, вирішується питання про обрання всім підозрюваним запобіжних заходів та відшкодування завданих громаді Києва матеріальних збитків.

«Київщина 24/7» також повідомляла, що правоохоронці розслідують можливе привласнення або виведення бюджетних коштів через схему, до якої могли бути причетні посадовці найбільших комунальних підприємств Києва. У кримінальному провадженні фігурують структури, пов’язані з «Київтеплоенерго», «Київводоканалом», «Київпастрансом» та Муніципальною ритуальною службою.

Читайте також: Понад 2 млн грн, виділені на відновлення ветеранів – привласнили: на Київщині затримали 5 фігурантів

Фото: Київська міська прокуратура

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь