У Києві викрили схеми в КП: посадовцям оголошено підозри у розтраті понад 6,2 млн грн на закупівлях
25 Чер, 12:21
Столичні правоохоронці повідомили про підозру посадовцям кількох комунальних підприємств Києва у справі щодо розтрати бюджетних коштів під час закупівель. За даними поліції Києва, загальна сума завданих збитків територіальній громаді становить майже 6,2 млн грн.

Слідство встановило причетність виконувача обов’язків директора КП «Київтелесервіс» та керівника профільного департаменту до організації закупівлі обладнання для міської мережевої інфраструктури за завищеними цінами. Йдеться про тендер на придбання комплектів джерел безперебійного живлення вартістю понад 68 млн грн.

До них входили гібридні сонячні інвертори, ціна яких, за висновками експертиз, була суттєво завищена. Унаслідок цього, за даними слідства, громада Києва зазнала збитків на понад 3 млн грн.

Також правоохоронці викрили посадовця КП «Плесо», який, за версією слідства, у змові з представниками приватної компанії організував закупівлю модульної будівлі для рятувальників на Оболонському острові за завищеною вартістю. У результаті підприємство витратило понад 1,6 млн грн бюджетних коштів.

Ще один епізод стосується посадовця КП ШЕУ Голосіївського району. Слідство встановило, що він уклав договір із підрядною організацією та погодив завищені ціни на будівельні матеріали під час ремонту тротуарів на проспекті Голосіївському. Експертизи зафіксували збитки для міського бюджету на рівні майже 1,5 млн грн.

У всіх епізодах фігурантам повідомлено про підозру. Досудове розслідування триває.
Раніше «Київщина 24/7» повідомляла про те, що у Києві повідомили підозру колишньому керівнику «Укргазвидобування» через переплату понад 62 млн грн за дизельне пальне.
Читайте також: «Відмивали» понад 5 млн грн через фіктивну оренду авто: у Києві суд розглядатиме справу про схему із закупівлею обладнання для НАН
Фото: Національна поліція
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.